
Після синхронізації енергосистем Балтії з континентальною Європою, яка запланована на 9 лютого, Калінінградська область Росії опиниться в енергетичній ізоляції, працюючи як "енергетичний острів", тобто без зовнішніх підключень до інших електромереж, пише Euractiv, передають Патріоти України.
Видання вказує, що цей регіон має стратегічне значення для Росії: там розміщені ракети "Іскандер", здатні нести ядерні боєголовки, і базується значна частина російського Балтійського флоту.
До сьогодні ексклав залишався підключеним до підконтрольної Москві електромережі, але ситуація зміниться вже цього тижня.
"Після синхронізації Балтійської енергосистеми з континентальною Європою Калінінградська область працюватиме в острівному режимі", — йдеться в коментарі литовського мережевого оператора Litgrid, який разом зі своїми балтійськими колегами відповідає за розірвання мережі. Країни Балтії збираються вимкнути усі підключення до Росії та Білорусі та демонтувати лінії електропередачі.
Калінінград має власні електростанції (одну вугільну та три газові) та диверсифіковані джерела постачання газу, тому реального ризику для його енергопостачання немає. Регіон вже кілька років проводить щорічні тестування роботи в ізольованому режимі, ці тести показали успішні результати.
В Україні мінімальна і максимальна пенсії відрізняються рівно в десять разів - і ця різниця закріплена законом. Про це у відповіді на запит РБК-Україна розповіла заступниця голови правління Пенсійного фонду України Тетяна Король, передають Патріоти Укр...
Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...