У Кремля нові проблеми: Чехія подала до суду на "Газпром" і вимагає $45 млн

Чеська енергетична компанія ČEZ ініціювала арбітраж проти "Газпрому". Від російського монополіста вимагають понад $45 млн за недоставлений до Чехії газ. Росіяни "перекрили кран" після того, як Чехія відмовилася платити їм у рублях. Заява про початок арбітражного розгляду вже подана відповідно до правил Міжнародної торгової палати (ICC). Про це офіційно повідомила прес-служба ČEZ, передають Патріоти України.

Йдеться про газ, який Чехія не отримала у 2022 році, вже після повномасштабного вторгнення РФ в Україну та загострення газового шантажу з боку Кремля. ČEZ оцінює збитки, заподіяні діями російського газового монополіста, в 1 млрд чеських крон, що становить $45,5 млн.
"Арбітраж проходить у Женеві і розглядатиметься арбітражним трибуналом у складі трьох членів", – додали в компанії. Контракт ČEZ на постачання газу від "Газпрому" завершився з 1 січня 2023 року.

Стагнація недоімперії-бензоколонки дісталися "скважини": Дефіцит пального дістався Сибіру, подробиці

вівторок, 23 червень 2026, 16:02

Проблеми з паливом у РФ набирають обертів. Омська, Саратовська, Іркутська та Новосибірська області оголосили про ліміти на відпуск бензину й дизеля, пояснюючи це зростанням попиту та необхідністю контролювати ситуацію на ринку, передають Патріоти Украї...

Буде удар! Чому ціни на продукти зростатимуть навіть влітку

вівторок, 23 червень 2026, 12:58

Влітку в Україні ціни на молочку та м'ясні продукти можуть зрости від 8% до 20%, а овочі будуть дешевими тільки в сезон. Про це сказав заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук під час розмови в Media Center Ukraine, передають Патріоти...