У Кремля нові проблеми: Чехія подала до суду на "Газпром" і вимагає $45 млн

Чеська енергетична компанія ČEZ ініціювала арбітраж проти "Газпрому". Від російського монополіста вимагають понад $45 млн за недоставлений до Чехії газ. Росіяни "перекрили кран" після того, як Чехія відмовилася платити їм у рублях. Заява про початок арбітражного розгляду вже подана відповідно до правил Міжнародної торгової палати (ICC). Про це офіційно повідомила прес-служба ČEZ, передають Патріоти України.

Йдеться про газ, який Чехія не отримала у 2022 році, вже після повномасштабного вторгнення РФ в Україну та загострення газового шантажу з боку Кремля. ČEZ оцінює збитки, заподіяні діями російського газового монополіста, в 1 млрд чеських крон, що становить $45,5 млн.
"Арбітраж проходить у Женеві і розглядатиметься арбітражним трибуналом у складі трьох членів", – додали в компанії. Контракт ČEZ на постачання газу від "Газпрому" завершився з 1 січня 2023 року.

В Україні відчутно переписали тарифи на комуналку: Ось на яку послугу найбільше

понеділок, 22 червень 2026, 14:32

В Україні сповільнилося зростання цін – у травні 2026 року річний рівень інфляції склав 8,2% проти 8,6% у квітні. Однак комунальні послуги здорожчали. За рік – з травня 2025-го по травень 2026-го – тарифи зросли загалом на 2,1%, тоді як у квітні було 1...

Не весь стаж зарахують до пенсії: У чому причина і що треба знати

понеділок, 22 червень 2026, 14:18

Українці продовжують отримувати пенсії та інші соціальні виплати, однак вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію за віком щороку поступово зростають. У Пенсійному фонді України пояснили, чим відрізняються трудовий і страховий стаж, а також який ...