У Кремля нові проблеми: Чехія подала до суду на "Газпром" і вимагає $45 млн

Чеська енергетична компанія ČEZ ініціювала арбітраж проти "Газпрому". Від російського монополіста вимагають понад $45 млн за недоставлений до Чехії газ. Росіяни "перекрили кран" після того, як Чехія відмовилася платити їм у рублях. Заява про початок арбітражного розгляду вже подана відповідно до правил Міжнародної торгової палати (ICC). Про це офіційно повідомила прес-служба ČEZ, передають Патріоти України.

Йдеться про газ, який Чехія не отримала у 2022 році, вже після повномасштабного вторгнення РФ в Україну та загострення газового шантажу з боку Кремля. ČEZ оцінює збитки, заподіяні діями російського газового монополіста, в 1 млрд чеських крон, що становить $45,5 млн.
"Арбітраж проходить у Женеві і розглядатиметься арбітражним трибуналом у складі трьох членів", – додали в компанії. Контракт ČEZ на постачання газу від "Газпрому" завершився з 1 січня 2023 року.

"У нас є мережеві обмеження": Українцям розповіли, що буде зі світлом найближчим часом

субота, 20 липень 2024, 17:25

Найближчим часом в українській енергосистемі очікується покращення ситуації. Цьому сприятиме скорочення термінів ремонтів енергоустаткування для підготовки його до осінньо-зимового періоду, передають Патріоти України. Про це повідомив міністр енергети...

Українця через суд змусили повернути пенсію в бюджет: Ось за яке порушення жорстко покарають

субота, 20 липень 2024, 14:45

Городнянський районний суд Чернігівської області зобов'язав пенсіонера повернути в бюджет виплату в розмірі 13 тис. грн. Він отримував пенсію у зв'язку з інвалідністю і при тому не повідомив Пенсійний фонд про своє працевлаштування, передають Патріоти ...