У Кремля нові проблеми: Чехія подала до суду на "Газпром" і вимагає $45 млн

Чеська енергетична компанія ČEZ ініціювала арбітраж проти "Газпрому". Від російського монополіста вимагають понад $45 млн за недоставлений до Чехії газ. Росіяни "перекрили кран" після того, як Чехія відмовилася платити їм у рублях. Заява про початок арбітражного розгляду вже подана відповідно до правил Міжнародної торгової палати (ICC). Про це офіційно повідомила прес-служба ČEZ, передають Патріоти України.

Йдеться про газ, який Чехія не отримала у 2022 році, вже після повномасштабного вторгнення РФ в Україну та загострення газового шантажу з боку Кремля. ČEZ оцінює збитки, заподіяні діями російського газового монополіста, в 1 млрд чеських крон, що становить $45,5 млн.
"Арбітраж проходить у Женеві і розглядатиметься арбітражним трибуналом у складі трьох членів", – додали в компанії. Контракт ČEZ на постачання газу від "Газпрому" завершився з 1 січня 2023 року.

Підіграють Путіну: Стало відомо, яка країна допомагає Росії обходити нафтові санкції

п’ятниця, 26 червень 2026, 19:50

Турецькі судноплавні компанії стали одним із головних інструментів, які допомагають Росії обходити західні санкції на експорт нафти. Саме Туреччина перетворилася на ключовий логістичний центр російського «тіньового флоту», передають Патріоти України із...

Паливний колапс у Росії набирає обертів - бензин продають лімітами, АЗС не витримують навантаження

п’ятниця, 26 червень 2026, 18:48

У Росії загострюється паливна криза, яка охопила десятки регіонів. Водії змушені займати черги на автозаправках ще з раннього ранку, а в багатьох областях запроваджуються суворі обмеження на продаж пального, передають Патріоти України. За повідомленням...