Від 2024 року у будинках українців проводитимуть технічний огляд газових мереж та обладнання. Для цього ввели додаткову платіжку, розмір якої залежить від кількості квартир, обладнання та віку будинку. Наразі спеціалісти перевірили 10 тисяч будинків – у 20 тисячах випадків зафіксовано витік газу, передають Патріоти України.
У матеріалі OBOZ.UA чітко пояснили, які правила потрібно знати усім та за що вам можуть припинити газопостачання.
Як зазначається, за статистикою в кожному перевіреному будинку виявляють порушення експлуатації газових мереж та обладнання. Здебільшого фіксують: перенесення газових мереж, прокладання електричних кабелів по газопроводу, замуровування у стіни газопроводів та заміну газового обладнання без участі фахівців та належних дозволів.
Останніми роками перевірки не проводилися. Відповідальність за газові комунікації всередині будинку несли власники житла, а в платіжках не була додана вартість технічного обслуговування. Будинки фактично залишалися без необхідного технічного обслуговування.
Українцям пропонують два варіанти:
"Усі співвласники багатоквартирних будинків, які не мали чинних договорів, автоматично приєднались до Типового договору з Оператором ГРМ. Тобто держава нормативно визначила, що у випадку, коли споживачі самостійно не обирають іншу обслуговуючу організацію, то Оператор ГРМ їх страхує", – пояснили в компанії.
У виданні пояснюють, що платити доведеться по-різному: від 50 до більш як 5000 грн за 2024-й. Наприклад, у Фастові середня платіжка для будинку на вул. Київська, 5 становить усього 73,42 грн із квартири за рік. А в Борисполі, на Байди-Вишневецького, 10 платіжка з квартири сягне 4,7 тис. грн за рік. Якщо вартість розділити на рік, побачимо, що щомісячний платіж становитиме від 6 до 391 грн.
Річ у тім, що в Борисполі в будинку є всього кілька квартир, тому вартість робіт ділиться лише на двох співвласників. Тоді як у Фастові на вул. Київська розташований будинок на 210 квартир. Вартість робіт також залежить від обладнання, віку будинку.
Як відомо, порушенням вважається:
Так, у випадку, коли ви самостійно перетворили свою квартиру на студію, можуть виникнути проблеми. За вимогами Державних будівельних норм В.2.5-20:2018 "Газопостачання", встановлення газових плит дозволяється в приміщеннях кухонь, які мають витяжний вентиляційний канал або віконний провітрювач. Тож технічно обов'язковим є визначення у квартирі-студії кухні.
"Якщо кухня не визначена за паспортом із відповідними даними щодо розміру приміщення, або проведено перепланування квартири, яке не узаконено відповідними органами архітектурно-будівельного контролю, в такому приміщені встановлення газових приладів не дозволяється, – пояснюють у "Газмережах".
У відомстві додають: якщо влаштування квартири-студії відбувається шляхом об’єднання приміщень кухні та кімнати, необхідно вирішити питання узаконення перепланування квартири. Демонтували стіну між єдиною кімнатою та кухнею? Вам доведеться обирати: або відновлювати стіну відповідно до технічного паспорта на квартиру, або відмовитись від користування газом.
Відключення газу також можливе у випадку:
Важливо, що технічний огляд допомагає виявити порушення правил безпеки чи навіть витоки ще до аварії, і в цьому зацікавлені передусім мешканці багатоповерхівок. Слід визнати, що всі побутові вибухи газу стали наслідком порушення правил безпеки. Спеціалісти для будинків, яким менше ніж 25 років, раз на 5 років і для інших раз на 3 роки мають провести:
З огляду на вищезазначене, українців закликають виправити ситуацію ще до того, як "в гості" завітає спеціаліст із перевіркою. Викликати майстрів можна і до планового техогляду. Що ж до встановлення газового обладнання, внесення змін до проєкту – ніколи не робіть це самостійно, щоб уникнути трагічних наслідків. Пам'ятайте, що у ході перевірки вам неодмінно відключать газ до усунення порушення.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...