У квітні буде ще один перерахунок пенсій: Як переглянуть виплати громадянам, які не отримали підвищення в березні

У березні в Україні відбулася масштабна індексація пенсій. Виплати збільшили понад 10 мільйонам українців. Проте перерахунок пенсій здійснили не всім громадянам. Черговий перегляд пенсійних виплат відбудеться в квітні. Про це повідомила перша заступниця міністра соціальної політики Дар'я Марчак, передають Патріоти України.

У квітні пенсійні виплати перерахують більш ніж 500 тисячам українців, які, вийшовши на пенсію, ще продовжують працювати. За словами Марчак, частка таких пенсіонерів, яким мають перерахувати виплати в квітні, становить близько 6% від загальної кількості отримувачів пенсії.

"З 1 квітня здійснюється перерахунок пенсій пенсіонерів, які працюють. Протягом того періоду часу, коли пенсіонери працюють, їхній страховий стаж збільшується. І таким чином збільшується розмір пенсії, на який вони мають право, виходячи з оновленого, збільшеного страхового стажу",— повідомила чиновниця.

Відповідно до закону, перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам здійснюють у тому випадку, якщо з моменту попереднього перерахунку, або з моменту призначення пенсії минуло не менше 24 місяців, тобто двох років. Причому при перерахунку можуть брати до уваги тільки стаж, що став більшим, або і стаж, і зарплату. В кожному окремому випадку це вирішується індивідуально.

Якщо зарплата, яку зараз отримує пенсіонер, значно вища за ту, що йому платили раніше, то при перерахунку братимуть до уваги і збільшення стажу, і збільшення зарплати. Якщо ж пенсіонер вдовольняється зараз скромнішою зарплатою, ніж мав раніше, то врахують лише стаж.

Отже сказати, на скільки зростуть пенсії працюючих пенсіонерів, зараз неможливо. Це стане відомо вже згодом, коли буде здійснено перерахунки, зауважила Дар'я Марчак

Яким буде тариф на електроенергію в Україні до кінця 2023 року: У Міненерго озвучили ціну

четвер, 8 червень 2023, 8:23

В Україні до кінця 2023 року більше не очікується підвищення тарифів на електроенергію для населення. Тобто ціна залишиться на червневому рівні – 2,64 грн/кВт*год за будь-якого споживання. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко. За його слов...

В Україні найближчим часом різко зміниться ціна на цибулю: У Мінагрополітики розповіли, чого чекати

четвер, 8 червень 2023, 7:54

В Україні очікується стрімка зміна ціни на цибулю, яка стала рекордсменом із подорожчання серед овочів. Нинішня висока вартість пов'язана з дефіцитом, що виник на ринку, передають Патріоти України. Перший заступник міністра аграрної політики та продово...