У Латвії заборонять перебування автомобілів з номерами Росії та Білорусі

Міністерство юстиції Латвії подасть до Сейму законопроєкт, який заборонятиме перебування в країні автомобілів із реєстраційними номерами Росії та Білорусі, передають Патріоти України.

Як повідомляє профільне відомство, даний законопроект дасть змогу країні легально конфісковувати автомобілі, що зареєстровані в Росії та Білорусі.

У Мін'юсті пояснили, якщо транспортний засіб не буде перереєстровано або вивезено з Латвії протягом трьох місяців, то будуть санкції, включаючи конфіскацію автомобіля.

"Кожен гість, який приїжджає до Латвії, має поважати закони та порядок нашої країни. Перетин кордону Євросоюзу на транспортному засобі, зареєстрованому в Росії, а отже, і перебування в Латвії, є порушенням санкцій", - зазначила Інесе Лібіні-Егнере.

За її словами, якщо авто з російськими та білоруськими номерами не будуть вчасно перереєстровані, їх зможуть конфіскувати на користь України для підтримки її армії на передовій.

Зазначається, що Мін'юст Латвії ґрунтує зміни в законодавчій базі на роз'ясненні Єврокомісії, в якій ідеться про те, що санкції проти Росії поширюються на особисті транспортні засоби громадян Росії з реєстрацією РФ.

Європейська комісія зазначила, що відповідне та пропорційне застосування санкцій є компетенцією кожної країни-члена. Зміни, заплановані в Латвії, також введуть заборону на транспортні засоби, зареєстровані в Білорусі, враховуючи санкції, введені ЄС проти Білорусі.

Не тільки зерно: Європейським аграріям почав заважати ще один український продукт

вівторок, 28 листопад 2023, 21:52

Французькі виробники цукрових буряків вимагають, щоб зростаючий імпорт цукру з України реекспортувався за межі Європи, щоб не завдати шкоди місцевим виробникам. Імпорт українського цукру в ЄС може досягти 700-800 тисяч тонн в сезоні 2023-2024 років. Пр...

Почали пропускати вантажівки: Один із пунктів пропуску на кордоні з Польщею повноцінно відновив роботу

вівторок, 28 листопад 2023, 21:16

Пункт пропуску «Угринів-Долгобичув», що знаходиться на кордоні України з Польщею, відновив повноцінну роботу сьогодні, 28 листопада, увечері. Там почали пропускати вантажівки. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України у Facebook, передають ...