У Мінсоцполітики заявили про перенесення індексації пенсії - в березні її не буде

Обіцяної березневої індексації пенсій цьогоріч не буде. До початку березня в Мінсоцполітики ще не готові будуть сказати, на скільки підвищать виплати літнім українцям. Тому не виключено, що індексація пенсій буде квітневою. Але її відсоток наразі невідомий. Про це розповіла в інтерв'ю одному з українських ЗМІ міністр соцполітики Оксана Жолнович, передають Патріоти України.

"Ми працюємо над тим, щоби провести індексацію пенсій відповідно до інфляції. Є ж формула індексації та відповідний закон", – поділилася міністр.

Якщо слідувати букві закону та формулі, то розмір індексації має складатися з двох доданків: половині відсотка інфляції за минулий рік та половині відсотка зростання середньої зарплати по Україні за попередні три роки. Таким чином, якщо рахувати за цією формулою, то цьогоріч пенсії слід індексувати на рекордні 22-24%

Проте не факт, що уряд знайде кошти на таку індексацію. Адже це підвищення пенсій, як і багато інших соціальних видатків, буде здійснюватися за рахунок фінансових надходжень від західних партнерів. Україні ж власних бюджетних видатків ледве вистачає на фінансування армії. Війна вигрібає все, що надійшло до бюджету.

Водночас українська влада, серед інших надходжень, робить ставку на великий кредит від МВФ. Однак МВФ у відповідь висунув Україні жорсткі умови: скоротити бюджетні витрати і максимально підвищити доходи скарбиці. Тому сам факт, що МВФ дозволив нашій владі провести індексацію пенсій – уже чималого вартує.

До того ж зараз, під час воєнного стану, уряд може самостійно вирішувати, підвищувати будь-які соцвиплати, або залишити все як є. Але, за словами очільниці Мінсоцполітики, питання щодо індексації пенсій все ж таки вирішене позитивно, проте в березні очікуваного підвищення пенсій не буде.

"Думаю, що така індексація відбудеться у квітні. Зараз проводимо розрахунки", - уточнила Жолнович

Якими будуть тарифи на газ із жовтня: Названо ціну для українців

субота, 30 вересень 2023, 12:30

В Україні тариф на газ у жовтні не зміниться. При цьому різниця у вартості блакитного палива становить понад 2 грн. за кубометр залежно від постачальника. Більшість українців купує блакитне паливо у "Нафтогазу" за ціною 7,96 грн за куб, передають Патрі...

В Україні прогнозують здорожчання хліба, овочів і м'яса: Який продукт здешевшає

субота, 30 вересень 2023, 12:22

В Україні найближчим часом можуть здорожчати хліб та овочі із "борщового набору". Фермери та експерти пояснюють це здорожчанням енергоносіїв і наслідками війни.Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Олени Лоскун,, передають Патріоти України. Фермер...