В ООН прогнозують, що до 2100-го року населення Молдови скоротиться до 1,5 мільйона осіб, тобто майже наполовину. Вже зараз у Кишиневі лунає думка, що українські біженці, яких у країні близько 100 тисяч, можуть трохи покращити демографічну ситуацію. Про це йдеться у матеріалі NewsMaker. Станом на 1 січня 2023 року в країни проживало 2,5 мільйона людей (без окупованого РФ Придністровʼя), передають Патріоти України.
За даними ООН, у 2024 році населення Молдови становить 3 мільйони осіб, але невідомо, чи враховуються в цю цифру також жителі Придністровського регіону. Згідно з прогнозом організації, до кінця десятиліття населення країни скоротиться до 2,86 мільйона осіб, а ще через 20 років – до 2,36 мільйона.
Як каже доктор соціологічних наук, експерт із питань управління міграцією Олександр Мачухін, однією з найбільших проблем Молдови є еміграція – її темпи збільшуються з року в рік. За останніми даними, йдеться про 63 тисячі осіб на рік.
Причиною міграції є невпевненість жителів Молдови у власному благополуччі та у майбутньому сім'ї. "За цими словами насправді стоять дуже конкретні фактори. Перший – все, що стосується навчання дітей, його вартість і доступність. Другий – те, що американці називають "житлом". Тобто доступність житла не тільки з точки зору оренди, а й з точки зору іпотечних програм і програм викупу. Третє – медицина у всіх її аспектах", – зазначив експерт.
Вплив війни в Україні
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Молдові оселилися від 80 до 100 тисяч українців, які тікали від війни. Мачухін зазначив, що, як би цинічно це не звучало, ця ситуація є можливістю покращити демографію Молдови.
"Це шанс трохи виправити складну ситуацію з народжуваністю, чисельністю населення тощо. Рівень інтегрованості цих людей у молдавське суспільство, скажімо відверто, не дуже високий. Однак культурно вони, безумовно, близькі люди. Фактично мовного бар’єру через використання російської мови немає", – каже він.
Залучення іноземців – це складний процес, тому що не завжди вдається створити програму, яка залучить велику масу людей, пояснив доктор наук. "Такі програми мають бути адресними, спрямованими на освічених людей, жінок з маленькими дітьми чи жінок дітородного віку. Це дуже складні інтеграційні процеси, які майже завжди досить холодно сприймаються місцевим населенням, тому що вони сприймаються як конкуренція, до того ж нечесна", – зазначив Мачухін.
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...