У МВФ пояснюють зміцнення гривні переказами коштів від українців на заробітках, рекордними врожаями та підвищенням попиту на національні облігації. Про це повідомив представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман в інтерв’ю "Еспресо", передають Патріоти України.
"Важко визначити головний фактор, який до цього призвів. Так, має місце продовження достатньо суттєвого припливу коштів від українців, які перебувають на заробітках за кордоном. Ціни на традиційні товари українського експорту високі, водночас, як ціни українського імпорту, — на той же газ, — зменшились", — повідомив Люнгман.
Він зазначив, що останні 2 роки українські аграрії збирають рекордний за обсягами врожай зернових, надходження від експорту якого збільшують пропозицію валюти в країні, зменшуючи її курс.
"І так, уряд запропонував привабливі ставки на національні облігації, що підвищило попит на ці папери", — додав представник МВФ в Україні. Він зазначив, що зміцнення гривні позитивно впливає на споживачів, для яких дешевшають імпортні товари. Разом з цим, від цього явища страждають експортери, для яких падає виручка.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...