У МВФ вигадали новий податок: Кого і за що ще хочуть змусити платити

Міжнародний валютний фонд (МВФ) пропонує запровадити додатковий податок на електроенергію для компаній, що займаються майнінгом криптовалют та штучним інтелектом. В організації це пояснюють надмірним споживанням електроенергії та викидів вуглецю цими галузями, передають Патріоти України.

У доповіді МВФ йдеться, що розвиток криптоіндустрії та штучного інтелекту спричинив значно більший рівень викидів вуглекислого газу. Виправити ситуацію може запровадження податку на електроенергію в розмірі 85% для таких компаній.

Експерти підрахували, що ШІ-сектор і криптомайнінг наразі споживають 2% електроенергії, що виробляється у всьому світі. Прогнозується, що протягом наступних трьох років цей показник може зрости до 3,5%, а також що до 2027 року ці галузі вироблятимуть загалом 1% від загальних світових викидів вуглецю.

Згідно з підрахунками, одна транзакція в мережі першої криптовалюти Bitcoin потребує приблизно стільки ж електроенергії, як в середньому споживається жителем Гани чи Пакистану за три роки. А центри обробки даних ШІ-боту ChatGPT використовують для обробки одного запиту в 10 разів більше електроенергії, ніж у Google.

У МВФ вважають, що введення такого податку змусить компанії відповідальніше ставитися до витрат електроенергії та екологічних проблем. Якщо його запровадять у США, це допоможе скоротити викиди вуглецю на 100 млн тонн та забезпечить надходження $5,2 млрд до американського бюджету від криптокомпаній і $18 млрд від ШІ-сектора щороку.

Частину пенсіонерів зобов'язали написати спеціальну заяву: Кого стосується і скільки є часу, щоб не забрали виплату

субота, 12 липень 2025, 11:57

Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...

Індія тестує нове джерело енергії, що може поставити "хрест" на традиційній сонячній енергетиці

субота, 12 липень 2025, 9:32

Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...