У НБУ розповіли про скасування валютних обмежень: Що буде з гривнею та курсом долара найближчим часом

Нацбанк розробив стратегію лібералізації валютного ринку. Зокрема, передбачено поступове скасування валютних обмежень. Звісно, що при скасуванні фіксованого курсу долара девальвація гривні буде неминуча, передають Патріоти України.

Стратегія, яку оприлюднив НБУ, передбачає підвищення привабливості заощаджень у гривні, а також поступове скасування чинних валютних обмежень та перехід до гнучкішого курсу валют при обміні.

У Нацбанку також зазначають, що цю стратегію втілюватимуть у життя лише за наявності макроекономічних передумов. Зокрема, для оцінки доцільності наміченого курсу розглядатимуть такі макроекономічні показники:

  • інфляцію та інфляційні очікування;
  • рівень міжнародних резервів та стійкість валютного ринку;
  • процентні ставки;
  • параметри фінансової стійкості.

При цьому, що особливо важливо, у цій стратегії немає часових обмежень. Тобто вона не прив'язана до жодних дат. У розрахунок братимуться лише якісні зміни в економіці країни та на фінансовому ринку.

Крім того, у разі погіршення ситуації на фронті процес лібералізації валютного ринку буде зупинено. А в деяких випадках він може бути і повернутий назад. Це також передбачено Нацбанком.

"Належні передумови, що склалися, і позитивний результат проведеного аналізу вже дозволили НБУ пом'якшити низку валютних обмежень у червні. У той же час, передумови для реалізації наступних кроків зі стратегії ще формуються", - уточнили в НБУ

"Чому не варто тішитися від девальвації долара": Експерт пояснив нюанси

неділя, 27 квітень 2025, 23:40

"Останнім часом читаю багато новин про неминучу девальвацію долара. І у всіх цих новинах мене дивує тотальна економічна безграмотність та нерозуміння багатьох людей які функції виконують валютні курси Девальвація – це не ознака проблем. Ревальвація – ц...

Удар по кишені! Українців попередили про зростання цін на важливий продукт

неділя, 27 квітень 2025, 23:25

В Україні ціни на хліб найближчим часом зростатимуть помірно – максимум на 1,5-2% щомісяця. Різкого стрибка вартості або дефіциту продукту українцям не варто очікувати, ситуація залишається стабільною. Про це розповів член Економічного дискусійного клу...