Друкарський верстат піде у хід? У НБУ розповіли, що буде з курсом долара восени

Підстав для зростання курсу долара в Україні немає, а НБУ поки не збирається запускати "друкарський верстат", хоча "простір" для цього є. Про це сказав голова ради Нацбанку Богдан Данилишин в інтерв'ю "Сегодня", передають Патріоти України.

"На сьогодні фундаментальних підстав для девальвації курсу гривні немає. Поточний рахунок, який визначає значення курсу національної валюти, є позитивним", – сказав Данилишин. За його словами, НБУ готовий і далі продавати і скуповувати валюту, щоб згладжувати коливання курсу.

Водночас яким буде курс восени, не знає ніхто – все залежатиме від ситуації з коронавірусом. "Ситуація восени залежатиме від епідеміологічної обстановки в країні, пов'язаної з епідемією коронавірусу. Зараз ми точно не можемо сказати, чи буде друга хвиля захворювань і чи буде через це введено нові обмеження для роботи підприємств. Але загалом тих сезонних коливань на валютному ринку, які спостерігалися раніше, вже немає", – додав економіст.

Що буде з емісією гривні

Данилишин запевнив, що НБУ поки не планує запускати "друкарський верстат", щоб збільшити обсяг гривні в обігу. "З огляду на показник насиченості економіки України грошима (співвідношення грошової маси до ВВП) в Україні дійсно є простір для збільшення обсягу грошей, які обслуговують економічні відносини. Водночас хочу підкреслити, що незабезпеченої емісії гривні в Україні немає і не планується", – підсумував Данилишин.

Тільки дрібні та дуже дрібні: У Росії не знайшли жодного нового великого родовища нафти

субота, 8 серпень 2020, 0:19

Росія повністю зникне зі світового ринку нафти до середини 2030-х, заявив два роки тому в інтерв'ю Bloomberg наслідний принц Саудівської Аравії Мохаммед бен Сальман. Нафтова «казка», в якій понад 50 років живе Росія, обмінюючи «чорне золото» на валюту,...

Робота за кордоном: Економіст розповів, скільки насправді грошей українці надсилають додому

п’ятниця, 7 серпень 2020, 23:16

Україна посідає 2-ге місце у світі за залежністю від грошових переказів від іноземних працівників, свідчить статистика Світового банку. Перекази від трудових мігрантів важливі для платіжного балансу України. Щоправда ефект від таких грошей часто перебі...