У Німеччині заговорили про скасування головної виплати для українців: Чого чекати

Німецький депутат Біджан Джір-Сарай запропонував позбавити українських біженців соціальної допомоги Bürgergeld (563 євро на місяць), оскільки вважає, що це стимулює безробіття та тіньову зайнятість. Замість цього він пропонує виплачувати допомогу за Законом про пільги для осіб, які шукають притулку, що на 103 євро менше. Про це генсек ліберальної партії ВДП, що входить до правлячої коаліції, заявив в інтерв'ю BILD, передають Патріоти України.

З 1 січня 2023 року в Німеччині встановлено новий розмір соціальної допомоги для безробітних – Bürgergeld, яка на одну людину становить 563 євро на місяць (24 519 грн).

Ця сума є суттєвою підтримкою для багатьох біженців, включаючи українців, які приїхали до Німеччини після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року. Наразі в Німеччині проживає близько 1,25 мільйона українських біженців, які отримують цю допомогу.

Однак, це питання викликає серйозні дискусії у німецькому суспільстві та серед політиків. Деякі з них вважають, що виплата Bürgergeld створює неправильні стимули, які гальмують вихід людей на роботу.

Позиція політиків щодо зміни системи виплат

Депутат Бундестагу та генеральний секретар ліберальної партії ВДП, яка входить до правлячої коаліції, Біджан Джір-Сарай висловився за необхідність перегляду виплат соціальної допомоги для українських біженців.

У своєму інтерв'ю для BILD він зазначив, що українці повинні отримувати не Bürgergeld, а виплати за Законом про пільги для осіб, які шукають притулку, як це відбувається з біженцями з інших країн. Такі виплати становлять 460 (20 031 грн) євро на місяць, що на 103 євро менше, ніж Bürgergeld.

Причини незадоволення

Джір-Сарай підкреслив, що виплата Bürgergeld може бути невигідною для німецької економіки, оскільки люди часто обирають отримувати допомогу і працювати в тіньовій економіці, ніж шукати офіційну роботу. Він звернув увагу на те, що у Німеччині є значний брак робочої сили у таких сферах, як громадське харчування, будівництво та догляд за людьми. Політик вважає, що ресурси платників податків повинні використовуватись для створення робочих місць, а не для фінансування безробіття.

Інші політики також підтримують ідею скасування Bürgergeld для українців. Глава МВС федеральної землі Бранденбург, Міхаель Штюбген, член консервативної партії ХДС, назвав виплати Bürgergeld для українців "фундаментальною помилкою" та "гальмом для виходу на роботу". Його колега з Баварії, Йоахім Херрманн, погоджується з цією думкою, зазначаючи, що такі виплати створюють неправильні стимули для українських біженців.

Покращень можна не чекати? У Мінекономіки дали прогноз, що буде з зарплатами українців до кінця року

п’ятниця, 12 липень 2024, 21:59

Економіка України серйозно постраждала внаслідок повномасштабного вторгнення РФ. Наразі ситуація почала покращуватися, одна до кінця року мінімальна зарплата українців залишиться незмінною. Про це повідомляє Мінекономіки, передають Патріоти України. У ...

Цифри можуть здивувати! У якому місті найвищий тариф на воду і скільки платять директорам водоканалів

п’ятниця, 12 липень 2024, 21:50

В Україні серед великих міст найбільш доступна вода в Дніпрі. Родина з трьох осіб на воду витрачає 0,85% від середньої зарплати. Тоді як у Кропивницькому цей показник удвічі вищий, передають Патріоти України. Редакція OBOZ.UA порівняла вартість води в ...