У Пенсійному фонді розповіли, як можна збільшити свій страховий стаж та розмір пенсії

Пенсійний фонд запустив на своєму електронному порталі нову послугу для майбутніх пенсіонерів. Теперь кожен бажаючий може докупити необхідний страховий стаж онлайн, уклавши спеціальний договір з Пенсійним фондом за допомогою електронного підпису, передають Патріоти України.

Про новий механізм добровільних страхових внесків повідомила заступниця керівника Офісу президента України Юлія Соколовська на брифінгу.

За її словами, ця послуга може зацікавити насамперед декілька категорій осіб:

  • громадян, які зараз проживають та заробляють за кордоном, але хотіли б отримувати пенсію в Україні;
  • осіб передпенсійного віку, яким не вистачає стажу для пенсії;
  • працівників з низькими офіційними доходами, які шляхом добровільних внесків можуть збільшити майбутню пенсію.

Як докупити страховий стаж онлайн

Щоб приєднатися до добровільного страхування українцям потрібно укласти типовий договір з Пенсійним фондом за допомогою електронного підпису, Дія.Підпису або системи Gov.Id.

Договір укладається в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. Майбутній пенсіонер сам обирає, який період до пенсії він бажає сплачувати внески, періодичність сплати страхових внесків та їх розмір.

Суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, у якому надійшли кошти на рахунок Пенсійного фонду України. Цей місяць буде зараховано до страхового стажу та за нього буде враховано заробітну плату – для незастрахованих осіб, а для застрахованих – буде збільшено зарплату для обчислення пенсії.

Повідомлення про сплату надійде в особистий кабінет застрахованої особи, на користь якої сплачено внески, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Фактично кожні 100 гривень добровільно сплаченого внеску збільшують місячну зарплату, яка буде врахована для призначення пенсії, майже на 455 гривень.

Зернова ініціатива знову зупинена: РФ заблокувала реєстрацію флоту до всіх портів

четвер, 1 червень 2023, 15:59

РФ заблокувала реєстрацію вхідного флоту до всіх портів нашої країни, що свідчить про те, що зернова ініціативна була повністю зупинена. Про це йдеться на Facebook-сторінці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, передають Патріоти ...

В Україні вже скоро перепишуть податки та правила для ФОПів: До чого готуватися

четвер, 1 червень 2023, 11:30

В Україні вже з 1 липня планують повернути податки для фізосіб-підприємців (ФОПів) до рівня, що був до повномасштабної війни. Окрім того, відновляться перевірки. Проте водночас з'явиться можливість добровільно погасити донараховані суми та уникнути штр...