У пенсіонерів в Україні можуть відбирати до 50% виплати: Хто в зоні ризику

В Україні існують законні підстави для урізання пенсійних виплат на 20% або 50%. Зокрема, відібрати частину пенсії можуть у пенсіонерів-боржників, передають Патріоти України.

У такому разі кошти автоматично спрямують на оплату боргу. Як зазначено у законах "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (ст. 50) та "Про виконавче провадження" (розділ 9), йдеться про такі види заборгованості:

  • за кредитними зобов'язаннями перед банками та іншими фінустановами;
  • щодо виплати аліментів;
  • зі штрафів за порушення правил дорожнього руху;
  • щодо рішень про відшкодування збитків;
  • повернення зайвих сум заробітної плати у передбачених законом випадках

Рішення про зменшення розміру пенсії ухвалює суд, виконавча служба або приватний виконавець. Утримання встановленої суми здійснює Пенсійний фонд України (ПФУ). Пенсію можуть урізати або на 20% або на 50% – це залежить від виду порушення та санкцій за нього.

Важливо: рішення урізати пенсію можуть ухвалити тільки в тому випадку, якщо у пенсіонера немає інших коштів на банківських рахунках або немає майна, яке можна вилучити в рахунок погашення боргу.

Крім того, виплати можуть урізати пенсіонерам, які працевлаштувалися і не повідомили про це протягом 10 днів до Пенсійного фонду. У такому разі може виникнути так звана переплата пенсії, тобто виплата більшого розміру, ніж це передбачено, адже працевлаштування пенсіонера впливає на його право на отримання доплат, надбавок та підвищення.

Українське зерно піде через порти на Балтиці: Литва дала згоду на транзит

вівторок, 3 жовтень 2023, 21:05

Литва погодила створення коридору для експорту українського зерна через морські порти в Балтії. Про це повідомив міністр закордонних справ цієї країни Габріелюс Ландсбергіс, передають Патріоти України. "Росія знищує продовольство, Литва його доставляє....

Пекін зайняв досить жорстку позицію: Росія скорочує експорт електроенергії в Китай через суперечку щодо ціни

вівторок, 3 жовтень 2023, 17:57

Російський державний енергетичний холдинг "Інтер РАО" почав обмежувати постачання електроенергії до Китаю після того, як Пекін не погодився купувати її за новою вищою ціною. Про це повідомляє Newsweek, передають Патріоти України. Зазначається, що Росія...