У пенсіонерів в Україні можуть відбирати до 50% виплати: Хто в зоні ризику

В Україні існують законні підстави для урізання пенсійних виплат на 20% або 50%. Зокрема, відібрати частину пенсії можуть у пенсіонерів-боржників, передають Патріоти України.

У такому разі кошти автоматично спрямують на оплату боргу. Як зазначено у законах "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (ст. 50) та "Про виконавче провадження" (розділ 9), йдеться про такі види заборгованості:

  • за кредитними зобов'язаннями перед банками та іншими фінустановами;
  • щодо виплати аліментів;
  • зі штрафів за порушення правил дорожнього руху;
  • щодо рішень про відшкодування збитків;
  • повернення зайвих сум заробітної плати у передбачених законом випадках

Рішення про зменшення розміру пенсії ухвалює суд, виконавча служба або приватний виконавець. Утримання встановленої суми здійснює Пенсійний фонд України (ПФУ). Пенсію можуть урізати або на 20% або на 50% – це залежить від виду порушення та санкцій за нього.

Важливо: рішення урізати пенсію можуть ухвалити тільки в тому випадку, якщо у пенсіонера немає інших коштів на банківських рахунках або немає майна, яке можна вилучити в рахунок погашення боргу.

Крім того, виплати можуть урізати пенсіонерам, які працевлаштувалися і не повідомили про це протягом 10 днів до Пенсійного фонду. У такому разі може виникнути так звана переплата пенсії, тобто виплата більшого розміру, ніж це передбачено, адже працевлаштування пенсіонера впливає на його право на отримання доплат, надбавок та підвищення.

Цибулю продаватимуть по 100 грн! Українців попередили про рекордне подорожчання овочу

субота, 25 березень 2023, 9:29

В Україні виник дефіцит цибулі, тому її вартість зросла майже вдвічі. Це пов'язано з окупацією південних територій країни. Стало відомо, що нинішні рекордні ціни на овоч далеко не межа, передають Патріоти України. Незабаром цибуля подорожчає до 100 гри...

Тарифи на воду підвищать на 5-40%: Чому вартість комунальної послуги у містах буде різною

субота, 25 березень 2023, 9:02

В Україні незабаром планують підвищити тарифи на воду. Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, анонсувала двоетапне подорожчання. Зміна сум у платіжках очікується у квітні та липні, передають Па...