У півтора-два рази: Українцям розповіли, як зміняться тарифи на газ після опалювального сезону

Україна завершує опалювальний сезон із великим запасом газу у сховищах. Порівняно з довоєнним періодом у країні знизилося споживання енергоресурсів. Тому наступного опалювального сезону ми можемо обійтися газом власного видобутку. Однак тарифи на газ для населення все ж таки можуть зрости у півтора-два рази.Такими міркуваннями поділилися з 24tv провідні експерти у сфері енергетики та комунальної галузі, передають Патріоти України.

Україна завершує опалювальний сезон із великим запасом газу

Завдяки скороченню споживання газу, Україна змогла не витрачати до кінця весь запас газу з підземних сховищ. У результаті на сьогодні залишається у сховищах ще приблизно 8 млрд кубометрів блакитного палива.

Нижчій витраті сприяли два чинники: тепла зима і, на жаль, скорочення обсягів промисловості. А оскільки нинішнього року промислову галузь навряд чи очікує на бурхливе зростання, то Україна може спробувати "проскочити" наступний опалювальний сезон на зекономленому газі і на тому, що буде видобуто із власних свердловин.

Крім того, Європі вдалося значно скоротити залежність від російського газу, тому РФ вже не може диктувати їй свої ціни на блакитне паливо. На сьогодні вартість газу на Лондонській біржі впала до 400 доларів. Це приблизно в 4-5 разів нижче за ті ціни, які були на піку російського газового шантажу. Така низька вартість газу має стримувати ціни і для кінцевих споживачів, включаючи й населення.

Українців морально готують до неминучості підвищення тарифів

До речі, голова Нафтогазу Олексій Чернишов в останній день зими пообіцяв, що тариф на газ для населення ніхто не підвищуватиме в поточному опалювальному сезоні. Однак опалювальний сезон уже минув фактично і наближається до завершення теоретично. Залишився ще квітень. А це означає, що у травні на газ вже можуть бути інші ціни.

Тим більше, що влада періодично закидає в маси "пробні кулі" з міркуваннями про неминуче підвищення тарифів на газ. А голова податкового комітету Данило Гетманцев, то й зовсім прямолінійно висловився щодо перспективи ціноутворення. Мовляв, теперішній тариф на газ від Нафтогазу кумедно низький, і його треба підвищувати.

До цієї ж думки схиляються і опитані експерти. Зокрема, Олег Попенко вважає, що, попри доволі спокійну ситуацію на газовому ринку, тариф для населення усе ж підвищуватимуть.

Причина – збитковість Нафтогазу, від фінансового стану якого залежить дуже багато в нашій країні. Хоча б – той самий внутрішній видобуток газу. Зрозуміло, що для його збільшення потрібно вкласти чимало грошей у геологорозвідку, а потім у буріння та облаштування нових свердловин. А цих грошей взяти немає звідки, окрім як із платежів українців за газ.

Як можуть зрости тарифи на газ?

В уряді поки немає єдиної думки щодо цього. Можливо, зростання буде у півтора рази, а можливо й дворазове. І, найімовірніше, воно буде вже незабаром. Зволікати з підвищенням цього тарифу не можна, оскільки населення ще має призвичаїтись до нього до початку нового опалювального сезону.

"Ми можемо очікувати підняття тарифів на газ у середньому десь до 11 – 12 гривень. Наскільки я знаю, розглядається кілька варіантів підняття вартості газу: перший етап – 11 – 12 гривень, другий – до вартості 16 гривень", - каже Попенко.

Підвищувати тарифи у "щадному режимі" нам багато в чому допомагає міжнародна фінансова допомога. Якби її не було, тарифи зростали би набагато жорсткіше. Але при цьому ми маємо пам'ятати: щойно війна закінчиться, західні партнери відразу почнуть згортати свою фінансову підтримку Україні. І ми можемо залишитися наодинці зі своєю розбитою країною, боргами та всіма наслідками війни

"Ми не встановлюємо правила": Зеленський про те, чому МВФ не подобається ідея зниження податків

середа, 7 червень 2023, 16:26

Поки в Україні йде війна введення податкової реформи для зниження податкового тиску неможливо. Таку заяву під час прес-конференції зробив президент України Володимир Зеленський, зазначивши при цьому, що саму ідею реформи, при якій податок на додану вар...

В Україні планують збудувати нову Каховську ГЕС: Де та коли розпочнуть роботи

середа, 7 червень 2023, 11:24

Російські терористи вчинили найбільшу техногенну катастрофу 21 століття, підірвавши Каховську ГЕС 6 червня. Україна неодмінно відбудує станцію, передають Патріоти України. На цьому наголосив генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота. Найбільше ...