Обидві розробки дуже цікаві: У Польщі назріває дуель між ракетними ідеями України та Ізраїлю (відео)

Новий польський переносний ПТРК Moskit розробки Військового технічного інституту озброєнь WITU (Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojeni) вперше представлено на виставці озброєнь MSPO 2020, повідомляють Патріоти України.

ПТРК представлено у двох варіантах Moskit SR (малої дальності - до 2 км) і LR (великий дальності - до 4 км). Також заявлено про розробку варіанту Moskit ER, який повинен мати дальність до 8-10 км. Бронепробиття гомогенної броні у ПТРК Moskit - 700 мм. У старого радянського ПТРК "Малютка" з дальністю діі до 3 км цей показник становить не більше 450 мм.

Нині польська армія має на озброєнні один тип сучасних протитанкових керованих ракет. Це ракети Spike від ізраїльської компанії Rafael, вироблені компанією Mesko S. A. разом з Skarzysko Kamienna по ізраїльській ліцензії. Вони можуть вражати цілі на на відстані не більше 4 км, бронепробиття - близько 700 мм RHA.

Заявлено, що усі елементи "Москіта" - польського виробництва. А саме - боєголовка, приводи, програмне забезпечення. Оптико-електронна ГСН поставляється компанією "Промисловий центр оптики" (Przemysłowe Centrum Optyki). У ПТРК реалізований режим "вистрілив - забув", при використанні оптико-волоконної лінії передачі даних використовується режим "вистрілив - коректуй". Логіка побудови ПТРК та режими роботи "Москіта" значною мірою копіюють саме ПТРК "Спайк".

Як відомо, у Польщі реалізується програма Pustelnik. Ця програма передбачає закупівлю нових легких протитанкових комплексів для польської армії. При чому у значній кількості: нових пускових ПТРК - до 500 та близько 5000 керованих ракет до них.

Можна припустити, що поява ПТРК Moskit - це заявка на участь у цій програмі. І готовність конкурурувати з іншим претендентом на перемогу у програмі Pustelnik - легким ПТРК Pirat, який реалізується польськими компаніями MESKO S.A., CRW Telesystem Mesko, Військовим технологічним університетом - у співпраці з українським ДержККБ "Луч".

У рамках проекту ДержККБ "Луч" відповідає за проект ракети в цілому як носія, блок аеродинамічних рулів і автопілот (у співпраці з CRW Telesystem-Mesko); у свою чергу, CRW Telesystem-Mesko відповідає за гіроскопічно стабілізовану головку наведення, автопілот (у співпраці з ДержККБ "Луч") і всю оптоелектроніку, а MESKO – за боєголовку, двигуни і решту (у т.ч. ПУ).

Максимальна дальність стрільби у піхотному варіанті ПТРК "Пірат" складає 2500 м. Ракета обладнана бойовими частинами з трьома типами вагою 2,5 кг – кумулятивною, термобаричною і осколково-фугасною.

Сама ракета має масу 10 кг і калібр 107 мм, запускається з транспортно-пускового контейнера (ТПК) довжиною 1180 мм. Маса спорядженого ТПК з ракетою – 15 кг. У склад прицільного комплексу ПТРК входять денний та цілодобовий тепловізійний приціл, лазерний цільовий покажчик, електронний компас і приймач GPS. Час польоту ракети – 12 секунд. БЧ гарантує пробиття на рівні 550 мм RHA, прикритої ERA.

Ракета наводиться на ціль за допомогою лазерного підсвітлювача, промінь якого формує на цілі точку, в яку і має влучити ракета. При цьому такий підсвітлювач може бути встановлений як на самій пусковій, так і бути зовнішнім. Коли ціль підсвічується, наприклад, з безпілотника. Отже, можна очікувати, що у Польщі ось-ось розгорнеться дуєль між "Москітом" та "Піратом".

Джерело: Defence Express

Перепрофілювати спорожнілу "трубу", або Німці в компенсації за ПП-2: ​ФРН і Україна узгодили перший спільний проект з виробництва водневого палива

четвер, 23 вересень 2021, 21:36

Поставка великих обсягів водню в промислові центри попиту очікується вже до 2030 року. Німеччина запропонувала в обмін на завершення "Північного потоку 2" без американських санкцій збудувати в Україні завод з виробництва водневого палива і частково пер...

В Україні купюру 100 доларів продають за 40 тис. грн: Експерти розповіли, в чому особливість

четвер, 23 вересень 2021, 18:44

В Україні намагаються продати купюру номіналом 100 доларів за 40 тис. грн. Особливість такої банкноти – нібито рідкісний номер LF 60000004 A, зазначають Патріоти України. Це випливає з даних порталу для оголошень OLX. "Рідкісні 100-доларові банкноти з...