У Польщі на сьогоднішній день працевлаштувалися 80% працездатних українських біженців, що прибули до країни після початку війни. На ринку праці тут справжній бум, тому що роботодавці закривають навіть ті вакансії, на які довгий час ніхто не претендував.
При цьому в Польщі все одно спостерігається дефіцит кадрів на низку професій. На сьогоднішній день через дефіцит працівників у Польщі особливо страждають такі галузі як логістика та кур'єрські послуги, охорона здоров'я та туризм. Також у країні не вистачає медсестер та акушерок у 90% повітів, а кожен четвертий повіт Польщі має проблеми з наявністю професійних водіїв.
До переліку найдефіцитніших професій у Польщі у 2023 році увійшли:
Половина з цих професій розрахована на чоловіків, проте з приїздом до Польщі українських біженок з дітьми багато чоловічих професій стали жіночими. Раніше українські чоловіки активно працювали на польських заводах, зараз вони воюють на фронті, або не можуть виїхати з країни, оскільки це заборонено законом.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...