У Росії міжнародні резерви з початку лютого до травня 2022-го скоротилися з 630,2 млрд до 592,1 млрд доларів. При цьому з них унаслідок санкцій замороженими виявилися 350 млрд доларів. Практично більшість запасів агресора йому недоступні. Про це в інтерв'ю ЕП розповів член групи з розробки рекомендацій щодо посилення санкції Єрмака-Макфола, колишній голова Ощадбанку Андрій Пишний, передають Патріоти України.
Як повідомляється на офіційному сайті "Банка России", всього за тиждень, станом на 6 травня, резерви скоротилися на 1 млрд доларів. Резерви застосовуються, зокрема, для виконання міжнародних зобов'язань РФ. Проте щоб позбавити РФ доступу до грошей, потрібні повні блокуючі санкції проти російського центробанку не лише з боку США, а і ЄС, Великої Британії та інших партнерів.
"Ефект від санкцій, введених США, буде в рази сильнішим, якщо так само повні блокуючі санкції введуть країни ЄС, Великобританія та інші наші союзники. Якби ці країни ввели повні блокуючі санкції проти центробанку, було б неможливо комусь проводити операції через ЦБР або з майном ЦБР", – зазначає Андрій Пишний. При цьому експерт підкреслює, що росіяни готувалися до можливого блокування своїх резервів ще з 2013 року. В результаті частку доларових резервів із цього періоду скоротили майже вчетверо, а ось частина золота зросла у 2,5 раза.
НАК "Нафтогаз України" веде перемовини з МВФ про отримання коштів на імпорт газу. На першому етапі йдеться про 1 млрд кубометрів. Про це йдеться у публікації РБК-Україна "Застрягли в "маяках". Які умови програми МВФ не виконала Україна і чим це загрожу...
Президент США Дональд Трамп назвав "дивним" питання про участь у повоєнній відбудові України, позаяк Вашингтон, мовляв, і так зробив значний внесок. Про це він заявив під час пресконференції із президентом Франції Емманюелем Макроном. Так, журналісти п...