У Росії проблеми з грошима - інвестори вимагають визнати дефолт за облігаціями у квітні

Інвестори, що вклали у російські облігації, вимагають визнати дефолт за бондами у квітні. Кредитори заявляють про необхідність виплат 1,9 млн. доларів у вигляді додаткових відсотків за прострочений платіж передають Патріоти України.

Мінфін США вимагає від банку-кореспондента JPMorgan не виконувати платіжне доручення РФ. Умови облігаційних випусків відводять Росії 30 днів, за які треба розрахуватися у валюті випуску (у доларах) або ж настане дефолт. Про це повідомив міжнародний Комітет з визначення кредитних деривативів.

Росія погасила євробонди протягом грейс-періоду (пільговий період сплати відсотків за кредитом – ред.), а не на певну дату. У документах сказано, що інвестори мають право отримати додаткові відсотки на основну суму за прострочення.

РФ стала включати суму за прострочення в платіж і перерахувала гроші після вимоги інвесторів. Наразі вони вимагають оголошення дефолту за облігаціями "Росія-2022", йдеться у заяві комітету.

Інвестори і комітет обговорили проблему 27 травня, але рішення не ухвалили. Розмову продовжать 31 травня. Раніше стало відомо, що Росія звернулася до Бразилії з проханням про підтримку у Міжнародному валютному фонді, Світовому банку та групі провідних економік G20. Це допоможе їй протистояти санкціям через вторгнення в Україну.

Міжнародна рейтингова агенція S&P понизила кредитний рейтинг Росії в іноземній валюті до рівня SD, що означає “вибірковий дефолт”. Кредитний рейтинг у рублях залишився на рівні CC – дефолт ще не настав, але очікується, що він стане практично неминучим.

Агенція знизила рейтинг РФ в іноземній валюті після того, як російське Міністерство фінансів вперше від початку війни проти України та запровадження нових санкцій не змогло розплатитися по євробондах у доларах та перерахувало ці виплати в рублях. Росія вже пережила дефолт 1998 року, тоді це спровокувало девальвацію рубля та різке зростання цін.

Українці зобов'язані перевіряти лічильники газу: Ось коли потрібно робити повірку і хто за це платить

понеділок, 24 лютий 2025, 19:45

Українцям слід перевіряти газові лічильники, щоб гарантувати точний облік спожитого газу, уникнути переплат та вчасно виявити технічні несправності. Повірка здійснюється періодично залежно від типу лічильника, а всі витрати покриває Оператор газорозпод...

Долар чи євро? Українцям розповіли, у якій валюті краще тримати гроші: Ось що відбувається на ринку

понеділок, 24 лютий 2025, 16:50

В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...