Інвестори, що вклали у російські облігації, вимагають визнати дефолт за бондами у квітні. Кредитори заявляють про необхідність виплат 1,9 млн. доларів у вигляді додаткових відсотків за прострочений платіж передають Патріоти України.
Мінфін США вимагає від банку-кореспондента JPMorgan не виконувати платіжне доручення РФ. Умови облігаційних випусків відводять Росії 30 днів, за які треба розрахуватися у валюті випуску (у доларах) або ж настане дефолт. Про це повідомив міжнародний Комітет з визначення кредитних деривативів.
Росія погасила євробонди протягом грейс-періоду (пільговий період сплати відсотків за кредитом – ред.), а не на певну дату. У документах сказано, що інвестори мають право отримати додаткові відсотки на основну суму за прострочення.
РФ стала включати суму за прострочення в платіж і перерахувала гроші після вимоги інвесторів. Наразі вони вимагають оголошення дефолту за облігаціями "Росія-2022", йдеться у заяві комітету.
Інвестори і комітет обговорили проблему 27 травня, але рішення не ухвалили. Розмову продовжать 31 травня. Раніше стало відомо, що Росія звернулася до Бразилії з проханням про підтримку у Міжнародному валютному фонді, Світовому банку та групі провідних економік G20. Це допоможе їй протистояти санкціям через вторгнення в Україну.
Міжнародна рейтингова агенція S&P понизила кредитний рейтинг Росії в іноземній валюті до рівня SD, що означає “вибірковий дефолт”. Кредитний рейтинг у рублях залишився на рівні CC – дефолт ще не настав, але очікується, що він стане практично неминучим.
Агенція знизила рейтинг РФ в іноземній валюті після того, як російське Міністерство фінансів вперше від початку війни проти України та запровадження нових санкцій не змогло розплатитися по євробондах у доларах та перерахувало ці виплати в рублях. Росія вже пережила дефолт 1998 року, тоді це спровокувало девальвацію рубля та різке зростання цін.
У той час, як одним українським пенсіонерам загрожує зменшення пенсії, інші можуть розраховувати на її збільшення. За даними Oboz.ua, це станеться з червня. При цьому перерахунок відбудеться заднім числом за період починаючи з квітня, а розмір збільшен...
В Україні найближчим часом знизяться ціни на тепличні овочі – помідори вже подешевшали до 70-100 грн/кг, огірки – до 40-70 грн/кг. Водночас через весняні заморозки фрукти можуть подорожчати, а ціна полуниці поки що тримається на рівні 200-220 грн/кг. П...