У Росії закінчуються гроші, вже влітку не буде чим покривати дефіцит бюджету, - економіст

У Росії через високий дефіцит Фонд добробуту може закінчитися вже цього літа. Можливості покриття бюджетної діри скорочуються. Про це розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. За його словами, в росіян обмежені можливості для покриття дефіциту, передають Патріоти України.

"З такими темпами гроші закінчаться до літа. Коли холодильник буде порожнім, Соловйову вже ніхто не повірить. Нафтогазові доходи скоротилися на 49%, а це 35% від доходів російського бюджету. Треба розуміти, що надалі дефіцит тільки наростатиме", – наголосив він.

Економіст додав, що у 2023 році ситуація не стала кращою. Бюджет на поточний рік планувався із розрахунку дефіциту 3 трильйони рублів. Але лише за січень-лютий дефіцит становив 2,5 трильйони. Це при тому, що у лютому бюджетні витрати було скорочено на 15%. За 2 місяці вони з'їли 70% запланованого дефіциту.

Минулий рік 50 із 85 суб'єктів РФ закрили з "дірками" в бюджетах на загальну суму 446,8 млрд рублів (5,91 млрд доларів). При цьому 14 регіонів провалили план збору податків, а у 12 – зіткнулися з падінням доходів. Це насамперед ті суб'єкти, провідні компанії-платники податків, які потрапили під західні санкції (Липецька, Челябінська, Мурманська області, Красноярський край та інші), зазначає Інститут комплексних стратегічних досліджень (ІКСІ).

Що трапилось 30 травня: Міненерго назвало причину наймасштабнішого з зими відключення світла в Україні

середа, 31 травень 2023, 6:38

Постраждало 2 000 000 абонентів у 12 областях. У вівторок вдень сталося наймасштабніше з лютого відключення світла, яке торкнулося майже двох мільйонів абонентів у 12 областях. . Масове тимчасове відключення світла в Україні, що сталося у вівторок, 3...

Вирішальними будуть чотири фактори: Українцям пояснили, від чого залежатиме стабільність гривні у червні

середа, 31 травень 2023, 6:30

Курс долара та євро в Україні у червні вже традиційно залежатиме від подій на фронті. Однак, якщо не відбудуться істотні зміни, гривня залишиться стабільною - у травневому коридорі 37-38 грн/дол. та 40-41 грн/євро, передають Патріоти України. Таку думк...