У США обговорюють зняття санкцій з Білорусі в обмін на експорт зерна, Україна проти такої схеми

В Адміністрації президента США Джо Байдена розглядають варіант послаблення санкцій проти Білорусі в обмін на створення в цій країні залізничного коридору для постачання зерна з України. Водночас такий сценарій категорично відкидає Україна, передають Патріоти України.

"У центрі дебатів між представниками адміністрації знаходиться пропозиція запропонувати шестимісячне скасування санкцій щодо білоруських калійних добрив у надії, що президент Білорусі Олександр Лукашенко дозволить залізничний коридор для українського зерна", – пише газета The Wall Street Journal (WSJ) з посиланням на власне джерела.

При цьому зазначається, що багато американських чиновників вважають такий варіант неспроможним. Вони впевнені: ця ідея не має реального потенціалу, тому що Лукашенко навряд чи погодиться на угоду через тісні зв'язки з президентом Росії Володимиром Путіним.

Водночас, представники Ради національної безпеки Білого дому вважають, що ця ідея є "одною з єдиних життєздатних альтернатив" морській деблокаді. Тому її пропонують ретельно розглянути.

Україна, у свою чергу, не має наміру зв'язуватися з експортом зерна через Білорусь, адже ця країна сприяє російській агресії. Як заявляв президент Володимир Зеленський, зараз "білоруський сценарій" експорту зерна з України неможливий.

"Так, нам пропонували їхати (везти зерно. – Ред.) через Білорусь залізницею. Але ми розуміємо, навіщо нам це пропонували. І ми поки що не готові йти за цим форматом", – сказав Зеленський ще 6 червня.

При цьому наголошується, що в США скептично ставляться до будь-яких угод про експорт зерна Чорним морем, які можуть бути укладені без участі та згоди України. Такі варіанти, як відомо, обговорюють Росія та Туреччина.

В Україні зараз залишаються заблокованими 23,5 млн тонн зернових та олійних культур. Все це продовольство могло бути поставлене на експорт, якби не блокада портів Чорного моря.

"Дискусія про альтернативи вивезення запасів зерна з України наголошує на дилемі, що стоїть перед політиками у Вашингтоні та столицях по всьому світу. За словами чиновників, проблема полягає не тільки в тому, щоб допомогти Україні вивезти своє зерно з країни, а й у тому, щоб відмовити інших від покупки зерна, вкраденого Росією", – додали у WSJ.

Справа в тому, що РФ продовжує вивозити продовольство з окупованих територій України. Крадене зерно на 40 млн. дол. уже доставили до Сирії. Також Росія шукає інших покупців у країнах Африки.

Оце так: Компанія Acer продовжує постачати обладнання до РФ попри заяву про призупинення діяльності

п’ятниця, 9 червень 2023, 17:30

Тайванська компанія Acer поставила до Росії комп’ютерне обладнання на суму понад 70,4 млн дол в період з 8 квітня 2022 року по 31 березня 2023 року. Постачання продовжилося вже після того, як в Acer заявили про призупинення бізнесу на території Росії. ...

"Це схоже на кидалово": Ккраїнці масово скаржаться, що обмінники відмовляються приймати долари

п’ятниця, 9 червень 2023, 17:22

В Україні банки та обмінники відмовляються приймати частину купюр. Українці масово скаржаться: під час обміну просять заплатити додаткову комісію у розмірі 10-14%, а деякі банкноти взагалі не беруть. "Це абсолютно нормальна практика – 14% комісії за пр...