
Туреччина веде переговори з США про відмови від санкцій. Анкара хоче мати можливість використовувати російський Газпромбанк для оплати імпорту газу, повідомляють Патріоти України із посиланням на Bloomberg.
"Без винятку ми не зможемо платити Росії. Якщо ми не можемо заплатити, ми не можемо купити товар", - сказав міністр енергетики Альпарслан Байрактар.
Минулого тижня США оголосили санкції проти Газпромбанку. Ні нього раніше не накладали обмежень через ключову роль банку у спрощенні платежів за енергоносії. "Якщо не буде винятку, це може означати щось дуже велике для Туреччини", - сказав міністр.
Байрактар, як прецедент, навів попередні відмови від санкцій, пов'язаних з Іраном. У регуляторі кажуть, що Росія є найбільшим постачальником газу у Туреччину. Вона забезпечує близько 42% її імпорту минулого року.
В Угорщині заявили, що санкції проти Газпромбанку ставлять під загрозу енергетичну безпеку. Угорський міністр МЗС Пітер Сійярто заявив, що країни регіону "знайдуть спосіб" продовжити потоки після переговорів у Стамбулі з регіональними міністрами енергетики, включаючи Байрактара.
Хоча Туреччина надає українським військовим бойові безпілотники й критичні артилерійські снаряди, Анкара не запровадила санкцій проти Росії після повномасштабного вторгнення.
Киргизстан зіткнувся з дефіцитом бензину марок Аі-95 та Аі-98 через обмеження постачання з Росії та сезонного зростання попиту, передають Патріоти України з посиланням на The Moscow Times. Голова Асоціації нафтотрейдерів Канатбек Ешатов зазначив, що не...
В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...