
Туреччина веде переговори з США про відмови від санкцій. Анкара хоче мати можливість використовувати російський Газпромбанк для оплати імпорту газу, повідомляють Патріоти України із посиланням на Bloomberg.
"Без винятку ми не зможемо платити Росії. Якщо ми не можемо заплатити, ми не можемо купити товар", - сказав міністр енергетики Альпарслан Байрактар.
Минулого тижня США оголосили санкції проти Газпромбанку. Ні нього раніше не накладали обмежень через ключову роль банку у спрощенні платежів за енергоносії. "Якщо не буде винятку, це може означати щось дуже велике для Туреччини", - сказав міністр.
Байрактар, як прецедент, навів попередні відмови від санкцій, пов'язаних з Іраном. У регуляторі кажуть, що Росія є найбільшим постачальником газу у Туреччину. Вона забезпечує близько 42% її імпорту минулого року.
В Угорщині заявили, що санкції проти Газпромбанку ставлять під загрозу енергетичну безпеку. Угорський міністр МЗС Пітер Сійярто заявив, що країни регіону "знайдуть спосіб" продовжити потоки після переговорів у Стамбулі з регіональними міністрами енергетики, включаючи Байрактара.
Хоча Туреччина надає українським військовим бойові безпілотники й критичні артилерійські снаряди, Анкара не запровадила санкцій проти Росії після повномасштабного вторгнення.
Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара і євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора у вівторок, 23 червня, передають Патріоти України. Так, офіційний курс долара у вівторок становитиме 44,8819 гривень (-0,0274). У свою чергу ...
В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...