"У тих 80 гривнях - 40 гривень спекулянтів": Експерт пояснив, як перекупники палива наживаються

В ціні за літр палива, яке на даний момент продається на українських заправках, практично половина - спекулятивний елемент. Про це розповів директор ТОВ "Консалтингова група А-95" Сергій Куюн в коментарі порталу "Сьогодні", передають Патріоти України.

"Це чисто українська історія, яка просто дивує. У тих 80 гривнях - 40 гривень просто прибуток різного роду спекулянтів. Оптових, роздрібних. Тобто це нічим не обґрунтована ціна. Питань до спекулянтів ні в кого немає. Кажуть: "Круто, зате бензин - тобто", ‒ заявив експерт.

За словами Куюна, пальне в Україну завозять спочатку за ціною до 40 гривень за літр. "Ми ж бачимо митну вартість цих нафтопродуктів. Ми бачимо, по чому вони заходять. Вони в травні заходять по 38 гривень на кордоні. Ну звідки у палива ціна 60-80? Додаємо 6-7 гривень маржі, які дає держава, отримуємо 44-45 гривень. Але ж не 60. Це просто заробіток спекулянтів. Немає ніякого обґрунтування. Це просто грабіж людей", - підкреслив він.

Аналогічна ситуація, за словами Куюна, відбувається з автомобільним газом, дефіциту якого, на відміну від бензину і дизельного палива, немає, але ціну якого штучно дотягують до ціни бензину.

"Фактично його ціна вона зрівнялася з ціною бензину. Як раніше йшло ціноутворення на газ. Воно йшло від собівартості: закупив газ, додав гривні 2-3 маржі і торгуєш. А зараз - ціна не від собівартості стартує, а від вартості бензину на стеллі. Тим більше що є такий попит, такий дефіцит. Але з ним поставки досить непогані, ростуть поставки, тому що на відміну від бензину - дизеля газ і раніше поставлявся з Європи, у наших компаній були контакти з європейськими постачальниками. А по-друге, парк газовозів виявився більш готовим до цієї ситуації, більш адаптований під європейські норми. Всі ці нюанси, які з Зараз проходять бензинщики, вони їх пройшли вже давно", - підсумував експерт.

Мова йде про мільярди: МВФ може надати Україні багаторічний пакет допомоги на колосальну суму – Bloomberg

п’ятниця, 27 січень 2023, 0:28

МВФ вивчає можливість надання Україні багаторічного пакету допомоги на суму до 16 мільярдів доларів, який допоможе покрити потреби країни і стане каталізатором для збільшення міжнародного фінансування. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джере...

В Україні перерахували частину тарифів: Названо послуги, які подорожчають у 2023 році

четвер, 26 січень 2023, 19:09

В Україні у 2023 році вже перерахували вартість доставки газу. Незабаром мають переглянути тарифи на воду, передають Патріоти України. Суми за газ у платіжках вже збільшились з 1 січня. Тариф на доставку блакитного палива залишився без змін, але щоміся...