У військових будуть нові виплати замість повернення 30 тис. грн: Нардепи ухвалили рішення

В Україні знайшли альтернативу законопроєкту щодо повернення 30 тис. грн доплат військовим. Крім виплат за виконання бойових та спеціальних завдань, новий документ передбачає доплати для строковиків, курсантів та інструкторів, передають Патріоти України.

Відповідний законопроєкт за №9342 був ухвалений у першому читанні депутатами Верховної Ради 30 травня – за проголосували 333 нардепи. "Законопроєкт 9342 прийнятий за основу! Це означає, що буде друге читання", – повідомив нардеп Олексій Гончаренко ("Євросолідарність").

Раніше 30 травня профільний Комітет ВРУ з питань безпеки та оборони рекомендував парламенту підтримати законопроєкт №9342 та відхилити альтернативний законопроєкт №9342-1. "Ця ініціатива про виплати військовим і йде на заміну поправки "про повернення 30 тис." до законопроєкту №8312", – наголошував перший заступник голови Комітету ВР з питань податкової політики Ярослав Железняк ("Голос").

Документом пропонується:

  • під час воєнного стану військовослужбовцям щомісячно виплачувати додаткову винагороду від 30 тис. до 100 тис. грн пропорційно до часу виконання бойових (спеціальних) завдань у порядку, розмірах та на умовах, встановлених Кабінетом міністрів;
  • строковикам виплачувати 6000 грн на місяць пропорційно до часу проходження військової служби;
  • курсантам виплачувати додаткову винагороду 2350 грн на місяць;
  • розмір додаткової винагороди для інструкторів встановити залежно від рівня, інтенсивності та напрямів підготовки (від 10 тис. до 30 тис. грн), який визначається керівниками сектору безпеки та оборони України;
  • передбачити доплати 6000 грн на місяць також для військовослужбовців, які отримали травму (поранення, контузію, каліцтво) під час ведення бойових дій та зарахованих у розпорядження командира під час тимчасової непридатності до військової служби.

"Орієнтовно це потягне витрати до 10 млрд грн із бюджету. Цього року це 1,9 млрд грн до кінця року, але це без урахування доплати інструкторам", – зазначив Железняк. Терміни ухвалення законопроєкту нардеп поки не прогнозує.

Нагадаємо, депутати Ради раніше проголосували за повернення військовим виплат 30 тис. грн не лише на передовій. Однак на це необхідна сума 154 млрд грн лише на 2023 рік. А в ухваленому ВР законопроєкті прописані джерела лише 2% необхідного фінансування. Тому документ так і не було підписано спікером ВР та президентом України.

Крім того, до парламенту звернулися головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та міністр оборони Олексій Резніков. Вони попросили зупинити просування згаданого законопроєкту, а натомість розробити новий, більш реалістичний для реалізації пакет документів. Також Залужний та Резніков закликали політиків не спекулювати на темі виплат військовим.

У результаті в Раді з'явилася робоча група, яка пообіцяла підготувати пакет документів. Передбачається, що це буде "стимуляційний пакет", який наведе лад у питаннях зарплат та премій для військовослужбовців.

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну доплату в 30 тис. грн отримували захисники, що знаходяться поряд з лінією фронту, на блокпостах або на бойовому чергуванні. Але у лютому-2023 список одержувачів урізали. Зокрема, цю суму перестали платити бійцям у тилу та тим, хто служить близько до передової, але не безпосередньо на нулі.

У Латвії заборонять перебування автомобілів з номерами Росії та Білорусі

п’ятниця, 22 вересень 2023, 18:30

Міністерство юстиції Латвії подасть до Сейму законопроект, який заборонятиме перебування в країні автомобілів із реєстраційними номерами Росії та Білорусі. . Як повідомляє профільне відомство, даний законопроект дасть змогу країні легально конфісковува...

Україна отримала восьмий транш макрофінансової допомоги від ЄС на суму 1,5 мільярда євро

п’ятниця, 22 вересень 2023, 17:57

Україна отримала восьмий транш макрофінансової допомоги від Європейського союзу на суму 1,5 мільярда євро. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він зазначив, що загалом бюджетна підтримка ЄС у 2023 році вже становить 13,5 млрд євро.Загальна ...