У всьому винна війна з Україною: Росіяни скаржаться на все більший дефіцит доступного м'яса

Насамперед про брак курятини говорять ресторатори. Представники галузі стверджують, що дефіцит виник через брак персоналу і високі ціни на корми.

Ресторани Росії фіксують дефіцит курячого м'яса. Про проблему повідомили в Rostic's і KFC. Наявність проблеми підтвердив голова Федерації рестораторів і готельєрів Росії (ФРіО) Ігор Бухаров. Чоловік актриси Лариси Гузєєвої заявив, що сподівається — скоро це питання вирішиться. Про це пишуть "РИА Новости".

Водночас у пресслужбі Мінсільгоспу РФ заявили, що "внутрішній споживчий ринок повністю забезпечений м'ясом птиці".

"За даними Національної спілки птахівників, пріоритетним є задоволення потреб населення в соціально значущій продукції, зокрема — через торговельні мережі", — повідомили в Мінсільгоспі РФ, наголосивши, що в умовах зростання попиту на м'ясо птиці, яке зберігається, російські підприємства продовжують нарощувати обсяги виробництва — для цього задіяні всі потужності.

Однак у ресторанах повідомляють про дефіцит. Так, у пресслужбі компанії "Юнірест", яка управляє брендами Rostic's і KFC у Росії, повідомили, що зараз на російському ринку всі споживачі курячого м'яса стикаються зі складною ситуацією, пов'язаною, зокрема, з його дефіцитом, і їхні заклади виключенням не є.

А голова Федерації рестораторів і готельєрів Росії (ФРіО) Ігор Бухаров повідомив, що в Росії існує дефіцит курячого м'яса через те, що на птахофабриках не вистачає працівників, а також зросла ціна на корми.

"У нас проблеми з курячим м'ясом. На птахофабриках не вистачає кадрів, має місце порушення логістичних ланцюжків, збільшення вартості кормів, витрат", — сказав Бухаров.

Нагадаємо, наприкінці травня 2023 року нестача курячого м'яса виникла через складнощі на виробництві в Бєлгородській області — саме цей регіон, за даними Росстату, є лідером із виробництва м'яса птиці в Росії.

До того ж ціни на курку значно зросли. Насамперед роль зіграло подорожчання яєць, які нерідко доставляють з-за кордону, а також медикаментів для птахів.

"Товар у нас або імпортний, або квазіімпортний: яйця приходять з-за кордону, медикаменти для курей — теж. Не існує виробництва м'яса без антибіотиків", — заявив підприємець Дмитро Потапенко.

За його словами, у 2022 році м'ясо не подорожчало так сильно, тому що у виробників ще був запас препаратів. А тепер він закінчився.

"Раніше курка була найдешевшим м'ясом. Тепер вона наздожене все те, що подорожчало раніше, насамперед свинину, а також яловичину і баранину", — повідомив підприємець.

Також на подорожчання м'яса бройлерів вплинули зростання цін на корми для птахів, дорожнеча обладнання та збільшення попиту на курку. Як відомо, РФ постачає курятину в Саудівську Аравію.

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...

На межі банкротства: Відомий європейський економіст озвучив прогноз, коли РФ чекає крах

субота, 18 січень 2025, 12:30

Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...