У Зеленського підрахували, скільки Україна втратить через запуск "Північного потоку-2"

Запуск російського газопроводу "Північний потік-2" призведе до того, що Україна щорічно втрачатиме 5-6 млрд доларів. Це будуть прямі і непрямі втрати, якщо транзит по території України припиниться. Про це в інтерв'ю ExPro заявив глава Оператора ГТС Сергій Макогон, зазначають Патріоти України.

За його словами, залишається тільки надія на те, що санкції зможуть зупинити будівництво "Північного потоку-2", оскільки досі немає компромісного варіанту, який був би вигідний Україні.

"1,5 млрд доларів ми заробляємо на транзиті. Якщо газ піде через "Північний потік-2", у нас він автоматично подорожчає, так як вартість транспортування з Німеччини буде дорожче. Це ще близько 2-3 млрд доларів втрат для економіки. Крім того, додаткові субсидії, оскільки газ подорожчає. Я оцінюю прямі і непрямі втрати України від запуску "Північного потоку-2" в 5-6 млрд доларів на рік", - заявив Макогон.

Він також зазначив, що у разі запуску газопроводу і зупинки транзиту Україною газ подорожчає приблизно на 50 доларів за тисячу кубометрів, оскільки вартість транспортування до України зросте. А якщо подорожчає газ, то зростуть ціни і на весь український промисловий експорт.

"Росії рано кричати "Ура!": Євродепутат заявив, що "Північний потік-2" може перетворитися на "інвестиційну руїну"

субота, 18 вересень 2021, 19:58

Євродепутат додав, що Газпром також не знайшов рішення і в питанні закачування газу третіми сторонами, що передбачено європейським законодавством. Нарешті, для запуску "СП-2" знадобиться сертифікація від влади Німеччини, проте коли її отримають - теж н...

За Зеленського значно зросла зовнішня торгівля з Росією та Білоруссю

субота, 18 вересень 2021, 12:59

Попри заяви президента Володимира Зеленського про згортання зовнішньої торгівлі з Росією, дані Держстату демонструють відновлення економічних зв’язків з агресором, зазначають Патріоти України. Як повідомили в громадській організації "Європейський інсти...