У Зеленського заговорили про підвищення цін на газ для населення

За словами Андрія Геруса, наразі в Україні йде закупка та закачування поки дешевого газу, щоб у максимальних обсягах наповнити підземні газові сховища.

Андрій Герус. Фото: Фокус.

Представник президента України в Кабінеті міністрів Андрій Герус не виключив, що ціна на газ для українців може зрости. Про це він заявив 21 липня в штабі політичної партії Слуга народу, передають Патріоти України.

Чиновник назвав чинники, від яких буде залежати вартість газу. Що буде в майбутньому - залежить від декількох факторів. "Перший фактор - це взаємини з транзитом газу, взаємовідносини з Газпромом, і що буде з балансом газу станом на грудень, січень, лютий. Якщо Газпром буде намагатися блокувати всіма способами транзит газу через Україну, то це може викликати певний дефіцит і може привести до того, що в нас ціна газу піде вгору", - спрогнозував він.

За словами Геруса, наразі в Україні йде закупка та закачування поки дешевого газу, щоб у максимальних обсягах наповнити підземні газові сховища і в будь-якому випадку бути готовими до зими.

Відповідно, якщо ми максимально підготуємося, якщо ми закачаємо газ, якщо ми ще при цьому й скоротимо наше споживання, в тому числі за допомогою енергоефективності, і якщо у нас все-таки вирішиться питання з транзитом, то, я думаю, що ситуація буде досить стабільною, і в принципі якихось хвилювань там не буде - ні з приводу нестачі газу, ні з приводу якоїсь супервисокої ціни, - додав Герус.

Хіти тижня. Що буде з доларом в Україні: Прогноз від влади, МВФ і бізнесу

неділя, 17 листопад 2019, 23:30

У державному бюджеті України на 2020 рік, який Верховна Рада прийняла 280 голосами в четвер, 14 листопада, зазначено курс долара на наступний рік, виходячи з якого розраховувався головний фінансовий документ країни. Однак експерти розходяться в думках,...

Нафтогаз поперед про катастрофічну ситуацію в одному з райцентрів України

неділя, 17 листопад 2019, 22:56

Склалася критична ситуація в місті Новий Розділ на Львівщині: опалення немає, цілі райони міста без електрики, також під загрозою постачання води в один з районів, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Нафтогаз України". "Ситуація на підприєм...