У Міжнародному валютному фонді підтримують підвищення податків в Україні, адже в майбутньому це може лише позитивно позначитися на деяких речах. Про це заявив очільник місії в Україні Гевін Грей під час дискусії Центру економічної стратегії, пише "Інтерфакс-Україна", передають Патріоти України.
З його слів, план Кабінету міністрів про те, що в Україні найближчим часом можуть значно зрости податки, насамперед може вплинути на Захід. Після цього деякі держави можуть бути готові надавати допомогу Києву активніше.
"Потреби в державних витратах залишаться значними в середньостроковій перспективі, і, отже, прогрес в ухваленні податкового пакету вплине на готовність донорів продовжувати підтримувати Україну", — сказав він.
Верховна Рада не голосуватиме за законопроєкт щодо підвищення низки податків до вересня, а сам концепт документа змінився.
Головна зміна, про яку вдалось домовитись — замість 1-відсоткового податку від обороту для юросіб у законопроєкті пропишуть підвищення ПДВ на 3-4 в.п. до 23-24%, розповіли співрозмовники у Кабінеті міністрів і парламенті.
Ще одна зміна, яку готують — авансовий податок для АЗС.
В урядовій версії пропонувалось запровадити авансовий податок у розмірі 4000 грн за кубометр потужності зберігання пального.
Нова концепція — АЗС сплачуватимуть фіксований платіж за кожен об'єкт. Робочий варіант — мінімальний платіж 60 тисяч грн з однієї АЗС на місяць.
Кабмін пропонує запровадити нову ставку військового збору та інші платежі, що мають на меті забезпечення державного бюджету на 140 млрд грн. Уряд націлений підняти військовий збір до 5%, а також впровадити 1% податок на дохід для всіх підприємств країни. Крім того, планується брати військовий збір з продажу нерухомості (5%), з купівлі нових автомобілів (15%), з реалізації ювелірних виробів (30%) тощо.
Про те, що в Україні є інші джерела отримання доходів, повідомила спеціальна представниця США з економічного відновлення України Пенні Пріцкер. Вона зазначила, що разом із пані послом Бріджит Брінк запропонувала українському Кабміну провести реформу митниці шляхом цифровізації, що, на її погляд, допоможе запобігти проявам корупції.
Спецпредставниця США вважає, що такі кроки зможуть залучити до бюджету кошти осіб, які наразі ухиляються від оподаткування.
2025 року в Україні підвищення пенсій торкнеться лише тих, хто досяг встановленого вікового порогу. Йдеться про доплати за вік, на які може претендувати більшість пенсіонерів. Граничний розмір такої надбавки становить 570 гривень. Про це пише видання O...
Мінімальна пенсія в Україні має бути 4 тис. грн, середня – в межах 12-13 тис. грн, але останню ми не можемо собі дозволити. Про це в інтерв'ю "Новини.LIVE" 4 липня сказав голова комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики,...