Інфляція в Україні знижується, проте ціни на продукти харчування продовжують зростати. Найбільше на загальну тенденцію щодо продовольчих цін впливає вартість молока, м’яса та яєць. Це пов'язано зі зростанням собівартості, зменшенням поголів’я тварин і експортом такої продукції. Про це йдеться у липневому Макроекономічному та монетарному огляді Національного банку України (НБУ), передають Патріоти України.
Загалом аналітики дійшли підрахували, що, як і прогнозувалося, у травні інфляція сягнула свого піку (15,9% р/р) і в червні почала знижуватися. Втім це пояснюється не зниженням фактичних цін, а високою минулорічною базою порівняння.
Але через збереження високих темпів зростання цін на продукти харчування зниження інфляції "буксує" і відстає від квітневого прогнозу НБУ. Зростання вартості сирих продуктів в травні пришвидшилося до 26,4% р/р і надалі збереглося у червні – загалом через подорожчання продукції тваринництва, а саме молока, м’яса, яєць, з таких причин:
Крім того, високими темпами зростали ціни на окремі овочі, яблука, кісточкові та ягоди, переважно через вплив несприятливих погодних умов на їхню пропозицію. Також в минулому місяці тривало подорожчання оброблених продуктів.
Раніше в НБУ прогнозували, що зростання цін має почати сповільнюватися завдяки низці чинників. А саме:
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...