
Україна може отримати від "Газпрому" $17,3 млрд, пред'явивши нові вимоги проти російського газового гіганта. Про це в інтерв'ю"Цензор" заявив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко, передають Патріоти України.
"Зараз на кордоні Україна-Росія не можна купити газ. Європейські компанії в цій точці не можуть отримати газ, який вони купують у "Газпрому". У Росії видобуває газ не тільки "Газпром". У нього немає монополії на видобуток газу. У Росії видобувають газ "Новатек", "Роснефть" і так далі. Видобувають величезні обсяги – понад 100 млрд кубів на рік", – розповідає Вітренко.
За словами Вітренко, "Газпром" не має законної монополії на експорт. У компаній "Роснефть" або "Новатек" також повинні бути можливість експортувати за блакитне паливо.
"Нафтогаз" зазнав великих збитків. Він втратив величезну купу грошей на придбання в 2009 році у "Газпрому" фінансового боргу RosUkrEnergo. Цей борг "Газпром" продав "Нафтогазу". "Нафтогаз" потім, як ми всі знаємо, цей борг стягував з RosUkrEnergo газом. Потім цей газ повертав. Відповідно, на цьому всім втратив величезну купу грошей. Питання: а хто в цьому винен?", – каже Вітренко.
Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...
Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...