Удар по "величию": Центробанк РФ визнав, що російські товари малопридатні для поставок за кордон

Серйозно збільшити поставки російської продукції за кордон можна лише за допомогою структурних змін в економіці, тому що простого зниження транспортних витрат і зняття бар'єрів на зовнішніх ринках недостатньо. Прo це йдеться в заснованій на опитуванні підприємств доповіді Центробанку РФ, повідомляють Патріоти України з посиланням на Lenta.ru.

Воно показало, що російські товари не надто придатні для експорту через низку чинників. Серед компаній, які не вийшли на зарубіжні ринки, 36 відсотків пояснили ситуацію невідповідністю продукції попиту. Для експортерів другою за значимістю причиною стала висока собівартість товарів, через яку вони не витримують конкуренції.

Крім цього, і ті, й інші серед основних проблем називають транспортно-логістичні. У результаті 90 відсотків неекспортерів не збираються виходити на закордонні ринки. Своєю чергою, тільки у 35 відсотків є плани щодо постачання своєї продукції за кордон у найближчі три роки.

Як випливає з документа, головним чинником для рішення про експорт залишається розмір компаній. Серед великих хоч якісь поставки за кордон здійснюють 71 відсоток виробників, серед середніх - 62 відсотки, а серед малих - 38 відсотків.

Простежується чітка залежність між продуктивністю підприємства і експортом - чим вищий цей параметр, тим більше продукції йде за кордон. Більш того, продуктивність вище у компаній, які мають постійні контракти.

Автори доповіді доходять висновку, що слабкість рубля, яка зробить більш дешевою робочу силу, не дозволить якісно збільшити експорт, проте підвищить доходи нинішніх експортерів, у першу чергу найбільших компаній. Проблема в тому, що для якісних змін потрібна модернізація, а вона пов'язана із закупівлею іноземного обладнання. Потребу в ньому відчувають 70 відсотків компаній, від імпорту сировини і комплектуючих залежать 65 відсотків.

"Наслідки митної війни – як підкинути деталі Lego й чекати, що вони складуться в модель із коробки", - Пекар

понеділок, 7 квітень 2025, 18:30

"Я прочитав із пів сотні аналітичних текстів про тарифи. Висновків у мене лише два. Висновок перший. Світова економіка настільки складна й взаємозалежна штука, що адекватно визначити наслідки митної війни неможливо. Усе залежить від відповіді на виклик...

Ціна на хліб шалено злетить? В ООН заявили, що урожай пшениці в Україні цього року буде "не дуже"

понеділок, 7 квітень 2025, 18:28

Урожай пшениці в Україні у 2025 році буде нижчим від середнього за останні п'ять років, прогнозує Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО), передають Патріоти України. "В Україні виробництво пшениці у 2025 році очікується на рівні, нижч...