Удар Росії під дих: Близько десяти китайських банків перестали приймати платежі в юанях із РФ

Одразу кілька китайських банків перестали приймати платежі в юанях із Росії і почали повертати такі трансакції клієнтам. Нові обмеження викликані побоюваннями через можливе введення вторинних санкцій і тиску з боку США. Про це пишуть "Известия" із посиланням на співрозмовників, які представляють бізнес та платіжний ринок, передають Патріоти України.

Зокрема, про це розповів генеральний директор АТ "Первая Группа" Олексій Порошин і підтвердив комерційний директор компанії "Імпая Рус" Олексій Разумовський.

Інші співрозмовники газети розповіли, що банки Китаю непублічно повідомили клієнтів із Росії про свою відмову від прийому платежів у юанях, але у російських підприємців є альтернативні способи для розрахунків.

За словами Порошина, серед тих, хто відмовився приймати платежі в юанях, - Ping An Bank, Bank of Ningbo, China Guangfa Bank, Kunshan Rural Commercial Bank, Great Wall West China Bank, Shenzhen Rural Commercial Bank, Dongguan Rural Commercial Bank і China Zheshang Bank.

Співрозмовник видання в російському банківському секторі сказав, що ці банки перестали приймати платежі із середини січня. Нові обмеження з боку перерахованих гравців викликані побоюваннями через можливе введення вторинних санкцій і тиску з боку США, повідомив співрозмовник серед російських банкірів.

Комерційний директор компанії "Імпая Рус" Олексій Разумовський зазначив, що йдеться саме про трансакції в юанях. Інший співрозмовник у російському банку підтвердив, що з середини січня платежі в юанях з Росії почали повертати Ping An Bank і Bank of Ningbo.

Начальник аналітичного відділу ІК "Ріков-Траст" Олег Абелєв сказав, що деякі банки сповіщали своїх клієнтів, що вони тимчасово припиняють проводити транзакції в юанях з Росією, але не публікували цю інформацію.

Платежі в юанях не приймають і китайські банки з міжнародною участю, додав Порошин. Це філії CitiBank, Standard Chartered Bank, HSBC, JP Morgan, BNP Paribas, Deutsche Bank і Mizuho Bank. Вони перестали проводити операції з клієнтами з Росії відразу після введення санкцій, уточнили два джерела на банківському ринку.

Відмова приймати платежі в юанях із Росії ускладнить проведення розрахунків для російських компаній, сказав засновник Anderida Financial Group Олексій Тараповський.

Віховий злам у геополітиці вуглеводного гіганта: Азербайджан замість Росії планує експортувати свій газ до ЄС через Україну - Bloomberg

неділя, 21 липень 2024, 15:30

Президент Алієв наголошує, що видобуток газу Азербайджану зростатиме завдяки новим та наявним проєктам на Каспії. Азербайджан запропонував Україні та Євросоюзу постачати природний газ до Європи через українську газотранспортну систему на тлі закінчення...

"Цілком можливо, що кордони коливань зміщуватимуться": Банкір дав прогноз, що буде з курсом долара наприкінці липня

неділя, 21 липень 2024, 12:45

Українцям в останній тиждень липня не варто очікувати глобальних змін на валютному ринку. Попри поступове встановлення нових рекордів офіційного курсу позмінна тенденція збережеться. Відповідний прогноз озвучив начальник департаменту казначейства Глобу...