Удар у саме серце "скреп": "Північний потік-2" можуть недобудувати через низькі ціни на газ

Російський трубопровід "Північний потік-2" через обвал цін на газ, скорочення попиту й нові санкці США може не тільки виявитися збитковим, а й ризикує перетворитися на невдалий довгобуд. Заявлена вартість "Північного потоку-2" - майже 10 млрд євро. І цілком можливо, що ці гроші витратили даремно, передають Патріоти України.

На це є кілька причин: перша – будівництво затягнулося майже на рік і невідомо, чи буде взагалі закінчено, тому в процесі "труба" може виявитися "золотою". Друга – починаючи будівництво, ніхто не міг передбачити, що ціни на газ впадуть до історичних мінімумів, як і попит на нього.

"Загалом, якщо порахувати витрати на будівництво самого газопроводу, то вони не окупляться. Тільки один газовий коридор до берега Балтики від Ямалу коштував "Газпрому" більш ніж $100 млрд", – заявив партнер консалтингової компанії RusEnergy Михайло Крутіхін.

"Північний потік-2" може виявитися непотрібним

Росія вже обмежує постачання газу через Польщу, а ось від української газотранспортної системи відмовитися не може. Річ у тім, що ще наприкінці минулого року "Нафтогаз" підписав новий контракт з "Газпромом", який гарантує прокачування 178 млн кубометрів газу на добу.

Водночас зараз Катар розглядає можливість продавати дешевий газ у Європу, щоб відшкодувати часткову втрату китайського ринку. У Катару собівартість блакитного палива нижча, тому Росії з ними конкурувати складно.

І якщо Катар почне активно постачати газ до Європи, Росія може остаточно залишитися "з носом": "Північний потік-2" себе не окупить, та й зовсім виявиться не завантаженим.

Хіти тижня. Вода для окупованого півострова: Природа сама розвінчала райдужні очікування "Гобліна"

субота, 11 липень 2020, 22:30

На території тимчасово окупованого Криму знову зменшилася кількість води. За даними Гідрометцентру Криму, загальний сумарний запас води на початок липня склав 83.31 млн куб. метрів, що на 1.85 млн куб. метрів менше, ніж місяць тому, передають Патріоти ...

Хіти тижня. КБ "Луч" на виставці "Зброя та безпека-2020" презентує ударний дрон

субота, 11 липень 2020, 21:00

ДККБ «Луч» планує презентувати ударний безпілотник власного виробництва на XVI Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека», яка восени пройде у Києві. На стенді КБ продемонструють повнорозмірний макет БпЛА, повідомив генеральний директор КБ...