Удар у саме серце "скреп": "Північний потік-2" можуть недобудувати через низькі ціни на газ

Російський трубопровід "Північний потік-2" через обвал цін на газ, скорочення попиту й нові санкці США може не тільки виявитися збитковим, а й ризикує перетворитися на невдалий довгобуд. Заявлена вартість "Північного потоку-2" - майже 10 млрд євро. І цілком можливо, що ці гроші витратили даремно, передають Патріоти України.

На це є кілька причин: перша – будівництво затягнулося майже на рік і невідомо, чи буде взагалі закінчено, тому в процесі "труба" може виявитися "золотою". Друга – починаючи будівництво, ніхто не міг передбачити, що ціни на газ впадуть до історичних мінімумів, як і попит на нього.

"Загалом, якщо порахувати витрати на будівництво самого газопроводу, то вони не окупляться. Тільки один газовий коридор до берега Балтики від Ямалу коштував "Газпрому" більш ніж $100 млрд", – заявив партнер консалтингової компанії RusEnergy Михайло Крутіхін.

"Північний потік-2" може виявитися непотрібним

Росія вже обмежує постачання газу через Польщу, а ось від української газотранспортної системи відмовитися не може. Річ у тім, що ще наприкінці минулого року "Нафтогаз" підписав новий контракт з "Газпромом", який гарантує прокачування 178 млн кубометрів газу на добу.

Водночас зараз Катар розглядає можливість продавати дешевий газ у Європу, щоб відшкодувати часткову втрату китайського ринку. У Катару собівартість блакитного палива нижча, тому Росії з ними конкурувати складно.

І якщо Катар почне активно постачати газ до Європи, Росія може остаточно залишитися "з носом": "Північний потік-2" себе не окупить, та й зовсім виявиться не завантаженим.

Хіти тижня. Дана команда "обілетити" чи вбити бізнес? "Нову пошту" оштрафують на 326 млн гривень через дрібні скарги від двох клієнтів

неділя, 25 липень 2021, 3:00

Причиною перевірок стали скарги від двох клієнтів на те, що на пошті пошкодили посилку вартістю 500 гривень, а також на те, що клієнта обрахували на відділенні, інформують Патріоти України. "За Порушення законодавства України головного управлінням Госп...

Хіти тижня. Особливо обурили банани: Луганчани образилися на російські супермаркети (фото)

неділя, 25 липень 2021, 2:00

Жителі непідконтрольної Україні території Луганської області скаржаться на велику різницю в цінах на продукти між магазинами в ОРЛО і в Ростовській області. Про це вони пишуть у соціальних мережах, передають Патріоти України. «У нас некоторые продукты ...