Удар у саме серце "скреп": "Північний потік-2" можуть недобудувати через низькі ціни на газ

Російський трубопровід "Північний потік-2" через обвал цін на газ, скорочення попиту й нові санкці США може не тільки виявитися збитковим, а й ризикує перетворитися на невдалий довгобуд. Заявлена вартість "Північного потоку-2" - майже 10 млрд євро. І цілком можливо, що ці гроші витратили даремно, передають Патріоти України.

На це є кілька причин: перша – будівництво затягнулося майже на рік і невідомо, чи буде взагалі закінчено, тому в процесі "труба" може виявитися "золотою". Друга – починаючи будівництво, ніхто не міг передбачити, що ціни на газ впадуть до історичних мінімумів, як і попит на нього.

"Загалом, якщо порахувати витрати на будівництво самого газопроводу, то вони не окупляться. Тільки один газовий коридор до берега Балтики від Ямалу коштував "Газпрому" більш ніж $100 млрд", – заявив партнер консалтингової компанії RusEnergy Михайло Крутіхін.

"Північний потік-2" може виявитися непотрібним

Росія вже обмежує постачання газу через Польщу, а ось від української газотранспортної системи відмовитися не може. Річ у тім, що ще наприкінці минулого року "Нафтогаз" підписав новий контракт з "Газпромом", який гарантує прокачування 178 млн кубометрів газу на добу.

Водночас зараз Катар розглядає можливість продавати дешевий газ у Європу, щоб відшкодувати часткову втрату китайського ринку. У Катару собівартість блакитного палива нижча, тому Росії з ними конкурувати складно.

І якщо Катар почне активно постачати газ до Європи, Росія може остаточно залишитися "з носом": "Північний потік-2" себе не окупить, та й зовсім виявиться не завантаженим.

Хіти тижня. Кабмін заборонив низку товарів із Росії: Що зникне з магазинів і чи вплине це на ціни

середа, 14 квітень 2021, 2:00

Кабінет міністрів України розширив перелік товарів, які заборонено імпортувати з Росії. До списку потрапили, наприклад, харчові продукти й побутова хімія. Постанова почне діяти вже через тиждень. Чи порідшає вибір на полицях у супермаркетах, і чи поміт...

А де ж кінець "епохи бідності"? У Раді провалили рішення щодо зниження тарифів на електроенергію

вівторок, 13 квітень 2021, 18:35

У Верховній Раді провалили рішення щодо зниження тарифу на перші 100 кВт*год електроенергії з 1,69 до 90 копійок. Відповідне рішення 13 квітня розглянули під час засідання парламенту, яке транслювалося на офіційному сайті Ради, передають Патріоти Украї...