Удару по кишені не уникнути! Суми у платіжках злетять, але без газу не залишимося: Зеркаль розповіла, як на українців вплине "Північний потік-2"

У разі запуску російського "Північного потоку-2" та припинення транзиту до Європи через нашу країну платіжки на розподіл газу для українців можуть збільшитися. Але в жодному разі без газу Україна не залишиться, зазначають Патріоти України.

"Наразі система працює як комплекс. А насправді тримати всю систему, якщо не буде транзиту, будемо ми з вами – українські споживачі. Тобто наші платіжки на розподіл газу, якщо транзиту не буде, значно збільшаться. Або держава це повинна буде покривати власним коштом, але це все одно наш рахунок", – заявила радниця міністра енергетики України Лана Зеркаль для "ТСН".

Вона також додала, що це якщо гіпотетично і може статися, то лише якщо ГТС України взагалі не працюватиме на транспортування газу до європейських країн. Але без газу держава не залишиться навіть у разі введення в експлуатацію російського газопроводу "Північний потік-2".

Наразі трубопровід проходить процес сертифікації. Закони ЄС вимагають, щоб були дотримані такі положення:

  • Оператор "Північного потоку-2" має бути повністю відокремлений і незалежний від компанії "Газпром";
  • Щоб правила доступу третьої сторони, недискримінаційні, прозорі тарифи, застосовувалися до всього трубопроводу від його кінцевої точки в Лубміні (ФРН) до вихідної точки в Усть-Лузі (РФ);
  • ГТС України має бути відкритою для використання третіми сторонами на кордоні з РФ;
  • 50% потужностей мають резервуватись для альтернативних постачальників.
Проти Північного потоку-2 виступає партія "Зелені" з Німеччини. Проєкт ще можна зупинити, але якщо тільки представники партії отримають керівні посади у МЗС. Фахівці кажуть, що це завдання, яке важко досягти, тому що в інших групах є дуже багато прихильників газопроводу.

Прорив російської блокади: Україна налагодила експорт зерна залізницею в обхід Білорусі. Маємо дуже хороші перспективи

субота, 21 травень 2022, 11:14

Москва всіма способами намагається обмежити експорт українських товарів, щоб нанести якомога більших збитків нашій економіці. Однак Україна успішно освоює нові напрямки логістики. Україна налагодила канал експорту зернових до Литви залізницею. Пілот...

Грошей поки що не буде: Стало відомо, коли виплатять підвищені пенсії одній з груп пенсіонерів

субота, 21 травень 2022, 10:20

Відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", індексація - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дозволяє частково або повністю відшкодовува...