Удару по кишені не уникнути! Суми у платіжках злетять, але без газу не залишимося: Зеркаль розповіла, як на українців вплине "Північний потік-2"

У разі запуску російського "Північного потоку-2" та припинення транзиту до Європи через нашу країну платіжки на розподіл газу для українців можуть збільшитися. Але в жодному разі без газу Україна не залишиться, зазначають Патріоти України.

"Наразі система працює як комплекс. А насправді тримати всю систему, якщо не буде транзиту, будемо ми з вами – українські споживачі. Тобто наші платіжки на розподіл газу, якщо транзиту не буде, значно збільшаться. Або держава це повинна буде покривати власним коштом, але це все одно наш рахунок", – заявила радниця міністра енергетики України Лана Зеркаль для "ТСН".

Вона також додала, що це якщо гіпотетично і може статися, то лише якщо ГТС України взагалі не працюватиме на транспортування газу до європейських країн. Але без газу держава не залишиться навіть у разі введення в експлуатацію російського газопроводу "Північний потік-2".

Наразі трубопровід проходить процес сертифікації. Закони ЄС вимагають, щоб були дотримані такі положення:

  • Оператор "Північного потоку-2" має бути повністю відокремлений і незалежний від компанії "Газпром";
  • Щоб правила доступу третьої сторони, недискримінаційні, прозорі тарифи, застосовувалися до всього трубопроводу від його кінцевої точки в Лубміні (ФРН) до вихідної точки в Усть-Лузі (РФ);
  • ГТС України має бути відкритою для використання третіми сторонами на кордоні з РФ;
  • 50% потужностей мають резервуватись для альтернативних постачальників.
Проти Північного потоку-2 виступає партія "Зелені" з Німеччини. Проєкт ще можна зупинити, але якщо тільки представники партії отримають керівні посади у МЗС. Фахівці кажуть, що це завдання, яке важко досягти, тому що в інших групах є дуже багато прихильників газопроводу.

Постраждали пересічні громадяни США: Що купував Коломойський на відмиті в "ПриватБанку" гроші

неділя, 28 листопад 2021, 23:00

Український олігарх Ігор Коломойський за "відмиті" в Deutsche Bank та "ПриватБанку" гроші купував сталеливарні заводи та нерухомість у США. Після того, як заводи фактично перейшли у власність Коломойського, умови праці на них значно погіршилися та поча...

Хіти тижня. Forbes дізнався про головного підрядника "Великого будівництва", котрий перебирає на себе все більше "дорожнього пирога"

неділя, 28 листопад 2021, 19:00

Компанія Автомагістраль-Південь стала головним дорожнім підрядником програми "Велике будівництво". Офіційно вона належить одеситам Валерію Короткову (61%) та Олегу Наливанному, разом з тим, на думку учасників ринку, контролює її інший бізнесмен – Олекс...