Угорщину та Сербію спіткав неприємний сюрприз: Болгарія ввела особливий податок для російського газу

Болгарія запровадила податок у розмірі близько 20% від ціни на транзит російського газу її територією. Такий крок може спричинити суперечку з Москвою, а також значно збільшить ціну на блакитне паливо для Угорщини та Сербії.

Як йдеться у публікації Bloomberg, податок становить 20 болгарських левів (10,76 долара США) за мегават-годину газу російського походження. Це близько 20% від ціни еталонного європейського газу, що продається в регіональному центрі Амстердама.

Хоча Болгарія не імпортує газ із Росії для власних потреб, це важливий маршрут для поставок у країни Європи після масштабних скорочень у 2022 році. Майже половина російського трубопровідного газу надходить до Болгарії з Туреччини лінією "Турецький потік" для подальших поставок до Угорщини, Сербії та інших частин Південної Європи.

Цей крок додає нову невизначеність на і без того схвильований ринок. Ціни на газ у Європі зросли останніми днями, оскільки загрози газовим потокам зростають у всьому світі, включаючи війну між Ізраїлем та ХАМАС, потенційні удари по ключових експортних заводах в Австралії та вразливість інфраструктури після нещодавнього витоку в трубопроводі в Балтійському морі, де підозрюється саботаж.

Російський ПАТ "Газпром" припинив постачання на внутрішній ринок Болгарії минулого року після того, як країна відмовилася платити за паливо в рублях і переключилася на альтернативних постачальників, зокрема на Туреччину.

Субсидії на оренду житла 2025: Українцям пояснили, хто з ВПО і за яких умов може отримати допомогу

четвер, 15 травень 2025, 17:50

Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...

Перевірте, чи ваша у списку! ТОП-5 професій, які зникнуть в Україні до 2030 року

четвер, 15 травень 2025, 11:42

Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...