Україна може експортувати електроенергію лише в деякі години доби, коли всередині країни немає дефіциту струму, а споживання мінімальне. У пікові години Україна, навпаки, змушена імпортувати електрику з країн Європейського Союзу (ЄС). Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко, повідомляє пресслужба відомства. Міністр запевнив, що за наявності хоча б найменшого дефіциту струму Україна не експортує електрику, передають Патріоти України.
"За наявності у нас дефіциту, навіть 1 кіловата, – жодного кіловата на експорт не буде направлено. Тобто за наявності дефіциту, який став наслідком російських ударів по енергетиці, про експорт електроенергії з України навіть не може бути мови", – зазначив міністр.
Він уточнив, що експорт можливий лише "у період профіциту, який може виникати у години мінімального споживання". А під час пікового споживання Україна імпортує додаткову електроенергію із сусідніх країн ЄС, йдеться у повідомленні. При цьому, за підрахунками ExPro Electricity, Україна у 2024 році імпортувала 4,4 млн МВт*год електроенергії – у 5,5 раза більше, ніж у 2023 році. У структурі імпорту за весь рік:
Водночас експорт української електроенергії у 2024 році залишився майже на рівні 2023-го – 366 тис. МВт*год. Так, за результатами 2024 року Україна – нетто-імпортер.
З 3 лютого 2025 року українські фермери можуть подавати заявки на отримання державної дотації через Державний аграрний реєстр (ДАР). Виплати складатимуть 7 000 грн на корову та 2 000 грн на козу або вівцю, але лише для тих, хто не отримував дотацій у 2...
Ірландській авіакомпанії Ryanair знадобиться два місяці, щоб відновити польоти в Україну, але лише після того, як бойові дії офіційно закінчаться. Про це пише The Telegraph з посиланням на генерального директора авіакомпанії Майкла О'Лірі, передають Па...