
Україна через повномасштабну війну, яку розпочав президент РФ Володимир Путін, щодня втрачає мільярди доларів. При цьому, щоб виконувати свої зобов'язання, Кабмін змушений значно збільшувати борги. Доводиться повертати й старі кредити: до кінця 2022-го повернути потрібно близько 3 млрд доларів. Про це йдеться у публікації ZN, передають Патріоти України.
Так, цього року Україна має повернути своїм кредиторам 1,9 млрд доларів за євробондами, загалом сума становить 3 млрд доларів (мова про зовнішні борги). Внутрішнім кредиторам необхідно повернути 10,5 млрд грн.
"І динаміка в борговій статистиці не найкраща, у березні зокрема наш державний борг зріс на 4% і надалі зростатиме, через зростання кількості позик, необхідних для фінансування великого дефіциту нашого бюджету", – йдеться у публікації.
Нарощування боргів відбувається під час скорочення ВВП. Внаслідок цього державний борг може збільшитися з 50 до 100% ВВП вже до кінця року. Це у майбутньому може створити фінансову нестійкість. Левову частку бюджетних надходжень доведеться віддавати на обслуговування та повернення кредитів.
Пенсіонери мають низку пільг, зокрема, вони можуть не сплачувати податок на землю. Водночас в Україні запроваджують нову програму підтримки аграріїв, спрямовану на зміцнення одного з ключових секторів економіки. Фермери зможуть отримати до 1000 грн на ...
Служба безпеки України (СБУ) ймовірно розслідує схему постачання українського зерна до Ірану в обхід чинних обмежень на торгівлю з іранськими резидентами. За версією слідства, це зерно могло використовуватися як частина розрахунків Росії за безпілотник...