Україна накопичує величезні борги: до кінця року треба повернути три мільярди доларів

Україна через повномасштабну війну, яку розпочав президент РФ Володимир Путін, щодня втрачає мільярди доларів. При цьому, щоб виконувати свої зобов'язання, Кабмін змушений значно збільшувати борги. Доводиться повертати й старі кредити: до кінця 2022-го повернути потрібно близько 3 млрд доларів. Про це йдеться у публікації ZN, передають Патріоти України.

Так, цього року Україна має повернути своїм кредиторам 1,9 млрд доларів за євробондами, загалом сума становить 3 млрд доларів (мова про зовнішні борги). Внутрішнім кредиторам необхідно повернути 10,5 млрд грн.

"І динаміка в борговій статистиці не найкраща, у березні зокрема наш державний борг зріс на 4% і надалі зростатиме, через зростання кількості позик, необхідних для фінансування великого дефіциту нашого бюджету", – йдеться у публікації.

Нарощування боргів відбувається під час скорочення ВВП. Внаслідок цього державний борг може збільшитися з 50 до 100% ВВП вже до кінця року. Це у майбутньому може створити фінансову нестійкість. Левову частку бюджетних надходжень доведеться віддавати на обслуговування та повернення кредитів.

Наслідки відкриття Ормузської протоки: Світові ціни на нафту обвалилися до довоєнного рівня

середа, 24 червень 2026, 18:57

Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...

Столиця рф приречена на паливний голод: Московський НПЗ зупинили до 2027 року внаслідок ударів дронів - ЗМІ

середа, 24 червень 2026, 18:50

Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...