Україна накопичує величезні борги: до кінця року треба повернути три мільярди доларів

Україна через повномасштабну війну, яку розпочав президент РФ Володимир Путін, щодня втрачає мільярди доларів. При цьому, щоб виконувати свої зобов'язання, Кабмін змушений значно збільшувати борги. Доводиться повертати й старі кредити: до кінця 2022-го повернути потрібно близько 3 млрд доларів. Про це йдеться у публікації ZN, передають Патріоти України.

Так, цього року Україна має повернути своїм кредиторам 1,9 млрд доларів за євробондами, загалом сума становить 3 млрд доларів (мова про зовнішні борги). Внутрішнім кредиторам необхідно повернути 10,5 млрд грн.

"І динаміка в борговій статистиці не найкраща, у березні зокрема наш державний борг зріс на 4% і надалі зростатиме, через зростання кількості позик, необхідних для фінансування великого дефіциту нашого бюджету", – йдеться у публікації.

Нарощування боргів відбувається під час скорочення ВВП. Внаслідок цього державний борг може збільшитися з 50 до 100% ВВП вже до кінця року. Це у майбутньому може створити фінансову нестійкість. Левову частку бюджетних надходжень доведеться віддавати на обслуговування та повернення кредитів.

Бережіться! Шахраї більше не зламують картки - ось як працюють найнебезпечніші схеми

п’ятниця, 26 червень 2026, 8:21

У 2026 році фінансові шахраї в Україні зосередилися не на зламі систем безпеки, а на "роботі" з людьми. Зловмисники дедалі частіше вибудовують сценарії так, щоб жертва власноруч передавала дані картки, підтверджувала операції або переходила на фейкові ...

Блекаут і паливна криза в Криму: Все дорожчає, закриваються аптеки та магазини, люди змітають товари з полиць

п’ятниця, 26 червень 2026, 6:24

Через відключення світла та нестачу бензину припинилися постачання товарів широкого спектру у роздрібній мережі. Проблеми з електрикою та паливом в окупованому Севастополі призвели до того, що там закрилася частина магазинів та ринків, перестав ходити ...