Україна накопичує величезні борги: до кінця року треба повернути три мільярди доларів

Україна через повномасштабну війну, яку розпочав президент РФ Володимир Путін, щодня втрачає мільярди доларів. При цьому, щоб виконувати свої зобов'язання, Кабмін змушений значно збільшувати борги. Доводиться повертати й старі кредити: до кінця 2022-го повернути потрібно близько 3 млрд доларів. Про це йдеться у публікації ZN, передають Патріоти України.

Так, цього року Україна має повернути своїм кредиторам 1,9 млрд доларів за євробондами, загалом сума становить 3 млрд доларів (мова про зовнішні борги). Внутрішнім кредиторам необхідно повернути 10,5 млрд грн.

"І динаміка в борговій статистиці не найкраща, у березні зокрема наш державний борг зріс на 4% і надалі зростатиме, через зростання кількості позик, необхідних для фінансування великого дефіциту нашого бюджету", – йдеться у публікації.

Нарощування боргів відбувається під час скорочення ВВП. Внаслідок цього державний борг може збільшитися з 50 до 100% ВВП вже до кінця року. Це у майбутньому може створити фінансову нестійкість. Левову частку бюджетних надходжень доведеться віддавати на обслуговування та повернення кредитів.

Готівкові поповнення більше не будуть такими, як раніше: На українців чекають нові правила

вівторок, 23 червень 2026, 16:39

В Україні змінюються правила поповнення рахунків готівкою через платіжні термінали. Уже з 26 червня користувачам доведеться проходити додаткову процедуру підтвердження під час кожної операції. передають Патріоти України. Згідно з новими вимогами, перед...

Стагнація недоімперії-бензоколонки дісталися "скважини": Дефіцит пального дістався Сибіру, подробиці

вівторок, 23 червень 2026, 16:02

Проблеми з паливом у РФ набирають обертів. Омська, Саратовська, Іркутська та Новосибірська області оголосили про ліміти на відпуск бензину й дизеля, пояснюючи це зростанням попиту та необхідністю контролювати ситуацію на ринку, передають Патріоти Украї...