"Україна не замерзне!": У Кабміні дали різку відповідь "Газпрому" на зухвалу пропозицію по газу


Транзит газу з Росії

Україні вистачить запасів газу й вугілля на зиму в разі зупинки транзиту газу з 1 січня 2020 року. Таку заяву зробив міністр енергетики і довкілля Олексій Оржель у ефірі програми "Свобода слова". Зокрема, він назвав неприйнятною пропозицію російського "Газпрому" щодо нового контракту, передають Патріоти України.

"На сьогодні у нас рекордні запаси газу в підземних сховищах, як і відповідно вугілля на складах. Це означає головне: Україна цієї зими без транзиту не замерзне. Навіть без транзиту ми забезпечимо енергією кожного українця", – сказав міністр.

Водночас Оржель додав, що найбільші ризики можуть виникнути у лютому-березні, однак проведені стрестести показали, що навіть у пікові дні українським споживачам вистачить газу.

Український міністр сподівається на те, що сторони ще зможуть повернутися до конструктивного діалогу. "Ця пропозиція, яку було визначено, вона є неприйнятною для України, зважаючи на те, що треба відмовитися від арбітражів і підписати договір усього на один рік використання української газотранспортної системи",підкреслив він.

Економічна криза в РФ вже неминуча: Рубль може обвалитися до 100 за долар уже восени

середа, 8 липень 2020, 23:42

Проект енергетичної наддержави, на який російський президент Володимир Путін робив ключову ставку, тріщить по швах. Згідно з даними російських експертів, проект енергетичної наддержави, на який російський президент Володимир Путін робив ключову ставку,...

Зміна керівництва НБУ: Зеленський вимагає долар по 30 гривень

середа, 8 липень 2020, 21:27

Через курс гривні, який був в Україні останнім часом, за словами гаранта постраждали українські підприємства. Як повідомив президент Володимир Зеленський, вони недоотримали кошти і закрились. Саме курс, який відрізнявся від закладеного у бюджеті, став ...