"Україна не замерзне!": У Кабміні дали різку відповідь "Газпрому" на зухвалу пропозицію по газу


Транзит газу з Росії

Україні вистачить запасів газу й вугілля на зиму в разі зупинки транзиту газу з 1 січня 2020 року. Таку заяву зробив міністр енергетики і довкілля Олексій Оржель у ефірі програми "Свобода слова". Зокрема, він назвав неприйнятною пропозицію російського "Газпрому" щодо нового контракту, передають Патріоти України.

"На сьогодні у нас рекордні запаси газу в підземних сховищах, як і відповідно вугілля на складах. Це означає головне: Україна цієї зими без транзиту не замерзне. Навіть без транзиту ми забезпечимо енергією кожного українця", – сказав міністр.

Водночас Оржель додав, що найбільші ризики можуть виникнути у лютому-березні, однак проведені стрестести показали, що навіть у пікові дні українським споживачам вистачить газу.

Український міністр сподівається на те, що сторони ще зможуть повернутися до конструктивного діалогу. "Ця пропозиція, яку було визначено, вона є неприйнятною для України, зважаючи на те, що треба відмовитися від арбітражів і підписати договір усього на один рік використання української газотранспортної системи",підкреслив він.

Будівництво найдовшою стіни, надрукованої на 3D-принтері, завершили в Китаї (відео)

понеділок, 9 грудень 2019, 0:05

Перша в світі набережна довжиною 500 метрів надрукована на 3D-принтері в китайському Сучжоу, розташованому недалеко від Шанхая. Стіна складається з окремих модулів, які забезпечують берегу захист від сильної течії річки. Зростання рівня води в річці мо...

Україна взимку не змерзне без російського газу, - Гончарук

неділя, 8 грудень 2019, 23:28

Прем'єр наголосив, що позиція Європи щодо транзиту збігається з позицією України, і це є вагомим аргументом у переговорах із "Газпромом". Прем'єр Олексій Гончарук запевняє, що в Україні цієї зими не буде енергетичної кризи, незалежно від результатів пе...