Програма розширеного фінансування від Міжнародного валютного фонду (МВФ) для України не передбачає використання механізмів для полегшення обслуговування або погашення боргу. Про це повідомила в інтерв'ю виданню "Новое время" 9 жовтня заступник директора європейського департаменту МВФ Ума Рамакрішнан, передають Патріоти України.
"Наразі наша співпраця з Україною відбувається тільки в рамках програми EFF (програма розширеного фінансування — ред). Ми не ведемо переговори про інші механізми поза цією програмою", — сказала вона.
При цьому вона зазначила, що МВФ може надавати певне послаблення з обслуговування позик бідним і вразливим країнам, якщо вони опинилися в складній ситуації. Але все залежить від того, чи є донорські гранти, які можна спрямувати на повернення цих позик.
"Наприклад, у нас є такий фонд, який називається Фонд обмеження та подолання наслідків катастроф (CCRF). Кошти фонду використовувалися під час пандемії для допомоги 29 країнам, які опинилися у важкій ситуації", — розповіла Ума Рамакрішнан.
При цьому глава місії МВФ в Україні Гевін Грей заявив, що боргова ситуація України є стійкою. Такі висновки в МВФ роблять на підставі чотирьох складових.
"Перше — це зобов'язання влади України дотримуватися виваженої фіскальної позиції. Друге — зобов'язання донорів і далі підтримувати Україну на концесійних засадах. Третє — деякі офіційні донори погодилися на те, що до кінця програми вони не вимагатимуть, щоб їм повернули борг. І четверте — зобов'язання української влади реструктуризувати зовнішній комерційний борг", — пояснив він.
За словами Грея, роль МВФ у цьому процесі обмежена позначенням і визначенням макрофінансових параметрів, дотримання яких змогло б гарантувати стійкість боргу. Але практична реалізація такого кроку лежить на плечах українського уряду.
"У випадку України ми оцінюємо стійкість боргу, аналізуючи сукупні фіскальні потреби у фінансуванні на відповідний період після завершення програми. Такі потреби є сумою обсягу бюджетного дефіциту та повернення основної суми боргу. І щоб гарантувати стійкість боргової ситуації, коли програма завершиться, такі агреговані фінансові потреби мають становити від 8 до 9% ВВП у середньому на період від 2028 до 2033 року", — сказав голова місії МВФ в Україні.
Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес запропонував заборонити нерезидентам із країн, що не входять до ЄС, купувати житло в країні, якщо вони не проживають там постійно. Така ініціатива спрямована на подолання житлової кризи та зменшення спекуляцій на ри...
Новий матеріал, розроблений дослідниками Університету Нью-Мексико, дає змогу автоматизувати процес будівництва завдяки 3D-друку, передають Патріоти України. Вчені зробили значний крок уперед у галузі будівництва, створивши новий тип бетону, який може б...