Україна підписала угоду з G7 про призупинення виплат за зовнішнім боргом

Україна підписала меморандум про взаєморозуміння щодо призупинення виплат за зовнішнім боргом з міжнародними партнерами у G7 та Паризькому клубі. Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

Меморандум щодо призупинення виплат за державним та гарантованим державою боргом підписав міністр фінансів Сергій Марченко з групою офіційних кредиторів України з країн G7 та Паризького клубу.

Угода була укладена як продовження оголошеного 20 липня групою офіційних кредиторів України наміру призупинити виплати основної суми та відсотків за двосторонніми боргами з 1 серпня 2022 року до кінця 2023 року з можливістю продовження призупинення на додатковий рік.

Країни-кредитори підтримали такий крок, аби дозволити українському уряду збільшити соціальні видатки, витрати на охорону здоров’я та підтримку економіки в умовах війни.

Меморандум підписали представники урядів Канади, Франції, Німеччини, Японії, Великої Британії та США.

Загальна сума боргу, що покривається цим Меморандумом становить приблизно 3,1 мільярди доларів.

Зазначається, що група офіційних кредиторів України привітала реформи, здійснені Україною задля подолання економічних і фінансових наслідків війни. Крім того, ця група закликала всіх інших офіційних двосторонніх кредиторів швидко досягти згоди з Україною щодо призупинення виплат за боргом.


89 000 барелів на день: Нью-Йорк викрили у купівлі палива з російської нафти, - Bloomberg

середа, 1 лютий 2023, 13:51

Нью-Йорк закуповує незвично велику кількість бензину і дизельного палива в Індії - країні, яка стала головним ринком збуту російської нафти, що перебуває під санкціями, передають Патріоти України. Як повідомляє Bloomberg, з посиланням на дані Kpler, Ін...

Частині українців дозволили оплачувати лише половину вартості комуналки: Що треба знати

середа, 1 лютий 2023, 9:28

Частина українців має право сплачувати лише половину вартості комунальних послуг. При цьому зниження плати за комуналку надається практично в усьому спектрі комунальних послуг. Про те, кому комуналка коштуватиме півціни, розповіли в Пенсійному фонді Ук...