Україна підписала угоду з G7 про призупинення виплат за зовнішнім боргом

Україна підписала меморандум про взаєморозуміння щодо призупинення виплат за зовнішнім боргом з міжнародними партнерами у G7 та Паризькому клубі. Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

Меморандум щодо призупинення виплат за державним та гарантованим державою боргом підписав міністр фінансів Сергій Марченко з групою офіційних кредиторів України з країн G7 та Паризького клубу.

Угода була укладена як продовження оголошеного 20 липня групою офіційних кредиторів України наміру призупинити виплати основної суми та відсотків за двосторонніми боргами з 1 серпня 2022 року до кінця 2023 року з можливістю продовження призупинення на додатковий рік.

Країни-кредитори підтримали такий крок, аби дозволити українському уряду збільшити соціальні видатки, витрати на охорону здоров’я та підтримку економіки в умовах війни.

Меморандум підписали представники урядів Канади, Франції, Німеччини, Японії, Великої Британії та США.

Загальна сума боргу, що покривається цим Меморандумом становить приблизно 3,1 мільярди доларів.

Зазначається, що група офіційних кредиторів України привітала реформи, здійснені Україною задля подолання економічних і фінансових наслідків війни. Крім того, ця група закликала всіх інших офіційних двосторонніх кредиторів швидко досягти згоди з Україною щодо призупинення виплат за боргом.


Утихомирили Угорщину: Всі країни ЄС погодили пакет допомоги для України на €50 мільярдів, - Єврокомісія

четвер, 30 листопад 2023, 18:44

Пропозиція Європейської комісії підтримати Україну кредитами та грантами на суму 50 мільярдів євро протягом наступних чотирьох років ніким не заперечується, заявив чиновник. Єврокомісар з бюджету Йоханнес Хан обговорив ці плани на брифінгу в четвер, пи...

Ердоган ось-ось дограється з сидінням на "двох стільцях": Адміністрація Байдена застерегла Туреччину від підтримки ХАМАС і Росії в обхід санкцій

четвер, 30 листопад 2023, 18:36

Глава Адміністрації Байдена по санкціях попередив турецьких чиновників, що країна розпалює насильство на двох континентах, слугуючи фінансовим притулком для ХАМАС і торговим центром для російської військової машини. За словами американських чиновників,...