
Україна підписала меморандум про взаєморозуміння щодо призупинення виплат за зовнішнім боргом з міжнародними партнерами у G7 та Паризькому клубі. Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.
Меморандум щодо призупинення виплат за державним та гарантованим державою боргом підписав міністр фінансів Сергій Марченко з групою офіційних кредиторів України з країн G7 та Паризького клубу.
Угода була укладена як продовження оголошеного 20 липня групою офіційних кредиторів України наміру призупинити виплати основної суми та відсотків за двосторонніми боргами з 1 серпня 2022 року до кінця 2023 року з можливістю продовження призупинення на додатковий рік.
Країни-кредитори підтримали такий крок, аби дозволити українському уряду збільшити соціальні видатки, витрати на охорону здоров’я та підтримку економіки в умовах війни.
Меморандум підписали представники урядів Канади, Франції, Німеччини, Японії, Великої Британії та США.
Загальна сума боргу, що покривається цим Меморандумом становить приблизно 3,1 мільярди доларів.
Зазначається, що група офіційних кредиторів України привітала реформи, здійснені Україною задля подолання економічних і фінансових наслідків війни. Крім того, ця група закликала всіх інших офіційних двосторонніх кредиторів швидко досягти згоди з Україною щодо призупинення виплат за боргом.
Останній waiver закінчився 16 червня. США відновили дію санкцій проти російських нафтових корпорацій Роснефть і Лукойл після кількох відтермінувань. Останнє послаблення санкційного режиму завершилося 16 червня, і його не було продовжено. Про це заявив ...
За останній тиждень найстрімкіше зростання цін на пальне в Росії та на тимчасово окупованих територіях України зафіксували в Криму, Дагестані, Чечні та Івановській області. Таких висновків дійшли журналісти видання «Вёрстка», проаналізувавши дані серві...