Як зазначає агентство, дії білоруських силовиків вдарили по «дітищу» Лукашенка - Парку високих технологій, який є одним із провідних інноваційних IT-кластерів у Центральній і Східній Європі. З ідеєю запустити парк невизнаний глава білоруської держави виступив на початку 2000-х. Із того часу кластер сприяв появі таких успішних проектів, як World of Tanks, Viber і Maps.me.
Однак після репресивних дій влади Білорусі IT-компанії почали частково або повністю переводити штат за кордон і закривати офіси на території республіки. Серед перших була японська Rakuten, яка володіє Viber. Глава підрозділу в білоруському виробнику GPS-технологій Gurtam Олександр Кувшинов покинув Білорусь після того, як його було згадано на телебаченні через розслідування стосовно PandaDoc.
Серед країн, в які виїжджають білоруські IT-фахівці, опинилася Литва. На її території новий бізнес в сфері фінтеху зареєструвати швидше, ніж в інших європейських державах. В цілому близько 40 IT-компаній перевели приблизно 900 співробітників з Білорусі до Литви. Ще 30 фірм розглядають подібний сценарій. Серед інших країн, які претендують на білоруських фахівців, також є Україна і Польща. Як відомо, Україна пропонує білоруським компаніям податкові пільги.
В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...