Україна подасть до суду на Польщу, Угорщину та Словаччину через заборону на зерно

Київ подасть до суду на Польщу, Угорщину та Словаччину через їхню відмову зняти заборону на українську сільськогосподарську продукцію, передають Патріоти України.

Таку заяву зробив торговий представник України Тарас Качка в інтерв'ю Politico, зазначивши при цьому, що подібні дії юридично неправомірні і Київ має намір вжити відповідних заходів щодо польського експорту фруктів та овочів.

За його словами, Київ планує подати до суду на країни Світової організації торгівлі. "Я думаю, що весь світ має побачити, як держави-члени ЄС поводяться по відношенню до торгових партнерів та свого Союзу, тому що це може впливати й на інші держави".

"На наш погляд, ці заходи Угорщини та Польщі є заявою про тотальну недовіру до Єврокомісії... важливо довести, що ці дії юридично неправомірні. І тому ми почнемо судовий розгляд", - заявив Качка.

Він також зазначив, що відкрита непокора Брюсселю з боку Польщі, Угорщини та Словаччини була не просто внутрішньою справою ЄС, але викликала те, що він назвав "найбільшою системною проблемою" — чи можуть міжнародні торговельні партнери довіряти тому, що Брюссель говорить від імені ЄС.

"Протягом багатьох років саме Європейська комісія є посередником у торговельних переговорах та Інститутом торговельної політики для всього ЄС. І ми звикли працювати на цій основі... Системний підхід Будапешта та Варшави щодо ігнорування позиції інституцій ЄС у торговельній політиці, я думаю, буде проблемою для ЄС в цілому, тому що там немає єдності", — сказав Качка.

"Ці довільні заборони просто смішні. Я думаю, що Угорщина тут робить політичну заяву про те, що вона хоче заблокувати торгівлю з Україною, а також повністю ігнорувати Брюссель. І саме тому я думаю, що це дуже сміливий рух проти нас обох з боку Будапешта", - сказав Качка.

Відповідаючи на питання про цю потенційну угоду, Качка сказав, що Київ готовий "взяти на себе відповідальність за те, щоб експорт з України не викликав цунамі в сусідніх країнах", і введе систему експортних ліцензій на зерно "в реальному часі" для обох країн.

Чорний лебідь промайнув над віссю Зла: Китай новинами про стогнацію своєї економики "обвалив" ціни на нафту – Reuters

понеділок, 14 жовтень 2024, 18:22

На світовому ринку знизилися ціни на нафту. Серед причин – зниження рівня інфляції у Китаї. Так, ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 86 центів, або 1,1%, до 78,18 долара за барель, а вартість ф'ючерсів нафти West Texas Intermediate (WTI) скоротилася...

По кишені тепер не всім: В Україні різко переписали ціни на популярний овоч

понеділок, 14 жовтень 2024, 18:01

Ціни на тепличні помідори в Україні досягли максимальних значень за останні сім років через зниження пропозиції. Вартість помідорів на оптових ринках зараз коливається від 55 до 65 грн/кг, що на 22% вище, ніж у минулому році, передають Патріоти України...