Україна подасть до суду на Польщу, Угорщину та Словаччину через заборону на зерно

Київ подасть до суду на Польщу, Угорщину та Словаччину через їхню відмову зняти заборону на українську сільськогосподарську продукцію, передають Патріоти України.

Таку заяву зробив торговий представник України Тарас Качка в інтерв'ю Politico, зазначивши при цьому, що подібні дії юридично неправомірні і Київ має намір вжити відповідних заходів щодо польського експорту фруктів та овочів.

За його словами, Київ планує подати до суду на країни Світової організації торгівлі. "Я думаю, що весь світ має побачити, як держави-члени ЄС поводяться по відношенню до торгових партнерів та свого Союзу, тому що це може впливати й на інші держави".

"На наш погляд, ці заходи Угорщини та Польщі є заявою про тотальну недовіру до Єврокомісії... важливо довести, що ці дії юридично неправомірні. І тому ми почнемо судовий розгляд", - заявив Качка.

Він також зазначив, що відкрита непокора Брюсселю з боку Польщі, Угорщини та Словаччини була не просто внутрішньою справою ЄС, але викликала те, що він назвав "найбільшою системною проблемою" — чи можуть міжнародні торговельні партнери довіряти тому, що Брюссель говорить від імені ЄС.

"Протягом багатьох років саме Європейська комісія є посередником у торговельних переговорах та Інститутом торговельної політики для всього ЄС. І ми звикли працювати на цій основі... Системний підхід Будапешта та Варшави щодо ігнорування позиції інституцій ЄС у торговельній політиці, я думаю, буде проблемою для ЄС в цілому, тому що там немає єдності", — сказав Качка.

"Ці довільні заборони просто смішні. Я думаю, що Угорщина тут робить політичну заяву про те, що вона хоче заблокувати торгівлю з Україною, а також повністю ігнорувати Брюссель. І саме тому я думаю, що це дуже сміливий рух проти нас обох з боку Будапешта", - сказав Качка.

Відповідаючи на питання про цю потенційну угоду, Качка сказав, що Київ готовий "взяти на себе відповідальність за те, щоб експорт з України не викликав цунамі в сусідніх країнах", і введе систему експортних ліцензій на зерно "в реальному часі" для обох країн.

Якими будуть тарифи на газ із жовтня: Названо ціну для українців

субота, 30 вересень 2023, 12:30

В Україні тариф на газ у жовтні не зміниться. При цьому різниця у вартості блакитного палива становить понад 2 грн. за кубометр залежно від постачальника. Більшість українців купує блакитне паливо у "Нафтогазу" за ціною 7,96 грн за куб, передають Патрі...

В Україні прогнозують здорожчання хліба, овочів і м'яса: Який продукт здешевшає

субота, 30 вересень 2023, 12:22

В Україні найближчим часом можуть здорожчати хліб та овочі із "борщового набору". Фермери та експерти пояснюють це здорожчанням енергоносіїв і наслідками війни.Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Олени Лоскун,, передають Патріоти України. Фермер...