Україна продає молоко, а дешевий сир скуповує за кордоном: Експерти пояснили ситуацію

За червень в Україні збільшився експорт молока та молочних продуктів на 32% порівняно з травнем, передають Патріоти України.

У результаті, незважаючи на війну, сумарно за квітень, травень та червень експорт молокопродуктів виявився лише на 3% меншим, ніж за аналогічний період 2021 року. У той же час Україна різко зменшила закупівлю за кордоном сирів – на 59% за місяць.

Такі дані оприлюднили аналітики Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ). Найбільшими країнами-імпортерами української молочної продукції стали Польща, Молдова, Литва. Україна експортувала на червень такі продукти:

  • молоко та вершки згущені – 3,3 тис. тонн (експорт зріс на 71%);
  • молоко та вершки незгущені – 2,7 тис. тонн (плюс 17%);
  • молочна сироватка – 1,5 тис. тонн (плюс 16%);
  • масло вершкове – 897 тонн (плюс 12%);
  • всі види сирів та кисломолочний сир– 563 тонн (плюс 35%);
  • маслянка, коагульовані молоко та вершки, йогурт, кефір – 239 тонн (плюс 2%).

"У першому півріччі 2022 року українським експортерам молокопродуктів довелося пристосовуватися до нових умов праці воєнного часу: більшість логістичних шляхів зазнали змін, виробництво та переробка в деяких регіонах були припинені або знищені через військові дії. Але все ж таки українські виробники молочних товарів намагаються нарощувати торгівлю за кордоном", – зазначають аналітики.

Щодо імпорту молочних продуктів, то зараз спостерігається нарощування обсягів лише серед сирів усіх видів. За червень було ввезено 3,6 тис. тонн, а це на 59% більше, ніж у травні та на 6% більше, ніж у червні 2021 року.

"Це у свою чергу підтримує ціни на внутрішньому ринку, але водночас шкодить українському виробнику, оскільки нині спостерігається зменшення споживчого попиту на сири. Однією з причин цього є досить висока ціна: виробники в оптовій торгівлі не готові віддавати традиційні сорти дешевше, а з націнкою мереж сир стає недоступним для багатьох споживачів", - пояснив аналітик УКАБ Максим Гопка.

За його словами, на міжнародному ринку "молочки" Україна має певну перевагу. Низькі ціни на корми стримують зростання собівартості молока, що робить українську продукцію конкурентною.

У Чернівецькій області Тигипко створює індустріальний парк з млрд грн інвестицій

неділя, 4 травень 2025, 12:27

Новий індустріальний парк Фруктова індустрія буде створено на території села Коболчин (Дністровський район Чернівецької області). Уряд ухвалив рішення про включення цього парку до реєстру індустріальних (промислових) парків, передають Патріоти України ...

На фоні часткового відновлення власного виробництва: Експерт дав прогноз динаміки цін пального в Україні

субота, 3 травень 2025, 9:22

Найближчим часом ціни на пальне в Україні не зростатимуть. Таку думку висловив голова Ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв, передають Патріоти України. . "Ціни на пальне не будуть зростати, оскільки Україна частково в...