Певний час, після розвалу СРСР, румунські фарватери тішилися монополією на сполучення найбільшої ріки Європи з морем, через замулення українських проток. Суто українське гирло Бистре є важливим чинником роботи портів Вилкове, Рені, Ізмаїл
Україна та Румунія розв’язали багаторічний спір, пов’язаний з облаштуванням українською стороною глибоководного суднового ходу Дунай - Чорне море. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець в Facebook у суботу, 16 грудня.
Спір стосувався зобов’язань України за Конвенцією про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті (Конвенція Еспо). Його вдалось остаточно залагодити на полях 9-ї Наради Сторін Конвенції Еспо в Женеві.
"Ми виконали "домашню роботу" і здолали довгий шлях по приведенню у відповідність проєкту до вимог Конвенції. Адже Україні не байдуже на добросусідські відносини та дотримання норм міжнародного права. Ми хочемо і можемо шукати спільну мову та виправляти помилки минулого", - зазначив міністр.
За його словами, Україна виконала вимоги щодо впливу будівництва каналу на навколишнє середовище.
Уряд України ухвалив рішення про будівництво каналу у 2003 році, що сполучить Дунай і Чорне море через гирло Бистре. Румунія виступала проти будівництва пояснюючи це тим, що такі дії загрожують довкіллю регіону
Для вирішення спору у січні 2005 року на основі Конвенції Еспо була створена Комісія із запиту для формування науково обґрунтованої думки щодо можливих наслідків транскордонних впливів під час реалізації та використання каналу Дунай - Чорне море.
Нагадаємо, напередодні країни-члени Дунайської комісії вирішили виключити зі своїх лав Росію через її удари ракетами та безпілотниками по Нижньому Дунаю.
РФ зобов'язали вийти з організації до 29 лютого 2024 року. Якщо добровільно цього не буде зроблено, то члени комісії не визнаватимуть свої зобов'язання перед РФ за Белградською конвенцією про режим судноплавства на Дунаї. Це паралізує можливості РФ користуватись міжнародним правом судноплавства дунайськими водами, котрі Москві дістались спірним чином після розпаду СРСР.
Польські фермери розпочали нову акцію протесту на кордоні з Україною. Заблоковано пункт пропуску Медика-Шегині для вантажівок, повідомляють RFM24 і Державна прикордонна служба України (ДПСУ) у суботу, 23 листопада, передають Патріоти України. "Вантажів...
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...