Україна тимчасово припинить експорт чотирьох зернових культур до Польщі: Що сталося

Україна та Польща розробили рішення проблеми з експортом українського зерна. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України за підсумками зустрічі міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського та новопризначеного глави Міністерства сільського господарства і розвитку села Республіки Польща Роберта Телуса, передають Патріоти України.

Зокрема, Україна та Польща розроблять нові правила транзиту сільськогосподарських культур протягом наступного тижня. Як зазначив Сольський, можливість транзиту через територію Польщі до інших країн-членів ЄС та третіх країн буде збережена, також буде спрощено порядок транзиту для усунення простою транспорту і черг на пунктах пропуску.

"Але в той же час українська сторона утримається від експорту в Польщу чотирьох культур: пшениці, кукурудзи, соняшника і рапсу до нового сезону", - наголосив Сольський.

У Мінагрополітики закликають експортерів розглянути можливість перенаправити відповідні вантажі через інші країни, доки будуть розроблятись нові правила рекомендуємо.

Проблема з українським зерном у Польщі - деталі

Раніше польські фермери протестували проти ввезення в країну українського зерна, оскільки це позбавляє їх можливості реалізувати власну продукцію.

5 квітня міністр сільського господарства Польщі Генрик Ковальчик заявив про те, що йде у відставку, бо він не впорався з кризою, пов'язаною з українським зерном.

Президент України Володимир Зеленський під час спільної прес-конференції з премʼєр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким заявив, що Україні та Польщі вдалося знайти рішення проблеми з експортом українського зерна і у найближчі дні-тижні всі питання будуть остаточно вирішені.

Ситуація складна: Експерт пояснив, чому відключення світла у Києві є довшими, ніж в інших містах

неділя, 26 травень 2024, 7:22

У Києві набагато більше критичної інфраструктури, ніж в цілому по України. Це столиця, тут є багато промислових та інфраструктурних потужностей, які захищені державою як критичні. Відповідно для приватних споживачів та звичайного бізнесу електрики зали...

"Кількість бензовозів зросла в чотири рази": Експерт пояснив, чи загрожує Україні дефіцит пального

неділя, 26 травень 2024, 6:47

Постачання пального і впевненість у тому, що воно буде – це одна з небагатьох точок опори, на які зараз можна розраховувати. Про це заявив директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн в ефірі телемарафону "Єдині новини". "Це все через те, що у нас ...