У "Нафтогазі" хочуть повністю відмовитися від імпорту газу вже цьогоріч. Це означає, що Україні не доведеться закуповувати газ за кордоном, і, відповідно, не потрібно шукати гроші для імпортних закупівель. Але тарифи на газ для побутових споживачів, скоріше за все, не стануть нижчими, передають Патріоти України.
Про те, що в Нафтогазі планують відмовитись від імпортних закупівель блакитного палива, розповів в інтерв'ю Bloomberg голова правління компанії Олексій Чернишов.
За словами Чернишова, Україна планує відмовитися від імпорту газу вже поточного, 2023, року. Якщо це вдасться, то це буде вперше з моменту здобуття нашою країною незалежності. Усі попередні майже 32 роки Україна змушена була купувати газ за кордоном: спочатку – безпосередньо у російського Газпрому, а згодом після 2014 року – той самий російський газ у західних партнерів із їхньою націнкою.
За оцінками того ж Нафтогазу, Україні не вистачає третини споживаного обсягу газу. Інші дві третини покриваються за рахунок внутрішнього видобутку. Таким чином, відмовитися від імпорту можна лише в тому випадку, якщо різко збільшити власний видобуток газу, що і має намір зробити Нафтогаз.
За оцінками МВФ, Україні доведеться 2023 року імпортувати близько 5 млрд кубометрів газу. Саме цей обсяг і має намір покрити Нафтогаз за рахунок підвищення обсягу внутрішнього видобутку. Для цього Нафтогазу доведеться збільшити власний видобуток на 8%, а приватним компаніям – на 16%.
Звичайно, це багато в чому залежатиме від ситуації на фронті, а також від інвестицій у розвідку та розробку нових родовищ.
Навіть якщо вітчизняним газодобувникам вдасться реалізувати такі амбітні плани, тарифи на газ для побутових споживачів, ймовірно, нижчими не стануть, оскільки вони й так у рази нижчі від ринкової вартості. Швидше за все, побутовим споживачам слід чекати на подальше підвищення вартості газу. Причому, тарифи можуть підвищити вже невдовзі після закінчення опалювального сезону, оскільки на підвищення газових тарифів мораторію немає
Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...
У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...