Україна втратить 20% ВВП на рік, навіть якщо бої закінчаться, - Dragon Capital

Якщо активні бойові дії в Україні затягнуться до кінця 2022 року, то ВВП країни впаде на 39%. Але й за умови зупинення бойових дій економіка просяде на 20%. Такі прогнози озвучив голова інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала, передає "Інтерфакс-Україна". Інфляція, за його даними, становить 20% за підсумками 2022 року. До речі, 2015 року інфляція в Україні перевищувала 40%, передають Патріоти України.

"Це буде великий удар по економіці – втрати становитимуть 39% ВВП, якщо не буде перемир'я і війна триватиме весь рік. Якщо ж буде перемир'я, то ми прогнозуємо спад економіки на 20%", – сказав Фіала.

За його словами, девальвація в Україні при цьому буде "не надто драматичною". Втім Фіала не очікує повернення інвестицій Dragon Capital у 2022 році. "Три наші склади потрапили під бомбардування і майже повністю згоріли", – зазначив Фіала. Проте загалом компанії вдалося перезапустити роботу – до 70% активності від довоєнного рівня.

Ніж в спину московській недоімперії: Іран знизив ціни на свою нафту для конкуренції з РФ у Китаї

понеділок, 4 липень 2022, 12:31

Іран намагається посунути Росію на китайському ринку, котрий для Росії, через європейські санкції, став ще важливішим ніж будь-коли, так само як і індійський. Іран збільшив розмір дисконту на нафту, що експортується, через конкуренцію з Росією на ключо...

Оце так поворот: Найбільший у світі лоукостер відмовляється від політики дешевих квитків

понеділок, 4 липень 2022, 7:30

На п'ятому місяці повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну лоукостер Ryanair заявив про відмову від політики деешевіх квитків. Про це заявив глава Ryanair Майкл О'лірі, повідомляє Financial Times, передають Патріоти України. Ціни на квит...