Україна втратить 20% ВВП на рік, навіть якщо бої закінчаться, - Dragon Capital

Якщо активні бойові дії в Україні затягнуться до кінця 2022 року, то ВВП країни впаде на 39%. Але й за умови зупинення бойових дій економіка просяде на 20%. Такі прогнози озвучив голова інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала, передає "Інтерфакс-Україна". Інфляція, за його даними, становить 20% за підсумками 2022 року. До речі, 2015 року інфляція в Україні перевищувала 40%, передають Патріоти України.

"Це буде великий удар по економіці – втрати становитимуть 39% ВВП, якщо не буде перемир'я і війна триватиме весь рік. Якщо ж буде перемир'я, то ми прогнозуємо спад економіки на 20%", – сказав Фіала.

За його словами, девальвація в Україні при цьому буде "не надто драматичною". Втім Фіала не очікує повернення інвестицій Dragon Capital у 2022 році. "Три наші склади потрапили під бомбардування і майже повністю згоріли", – зазначив Фіала. Проте загалом компанії вдалося перезапустити роботу – до 70% активності від довоєнного рівня.

В Україні рекордно подорожчали овочі: Стало відомо, що буде з цінами найближчим часом

вівторок, 28 березень 2023, 18:59

Овочі в Україні рекордно подорожчали навесні 2023 року. Стало відомо, що буде з цінами найближчим часом, передають Патріоти України. Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький проаналізував ситуацію, що виникла на ринку овочів. Наголоше...

Українці втратять частину пенсії через низьку зарплату під час війни: У ПФУ порадили, як вчинити

вівторок, 28 березень 2023, 16:50

Через війну багатьом українцям зменшили зарплату, а також не завжди зароблене виплачують вчасно. Звісно, що і ЄСВ, який відраховують на майбутню пенсію, також став нижчим, передають Патріоти України. Отже й розрахункова пенсія буде меншою через падіння...