Україна взимку не змерзне без російського газу, - Гончарук

Прем'єр наголосив, що позиція Європи щодо транзиту збігається з позицією України, і це є вагомим аргументом у переговорах із "Газпромом".

Прем'єр Олексій Гончарук запевняє, що в Україні цієї зими не буде енергетичної кризи, незалежно від результатів переговорів з російським "Газпромом", передають Патріоти України.

"Україна забезпечена і газом, і вугіллям, і всіма необхідними ресурсами, щоб спокійно пройти цю зиму. Взагалі про цю зиму не йдеться. Ми заздалегідь потурбувалися про те, щоб Україні нічого в енергетичному плані не загрожувало найближчим часом".

Він наголосив, що Україні потрібен довгостроковий контракт на 10 років на транзит російського газу до Європи "з достатніми обсягами газу, щоб забезпечити енергетичну безпеку в Європі".

За його словами, цей контракт має і політичний, і безпековий компонент. Прем'єр наголосив, що позиція Європи щодо транзиту збігається з позицією України, і це є вагомим аргументом у переговорах із "Газпромом". Водночас він визнав, що "цих аргументів може не вистачити", оскільки РФ керується не економічними, а політичними чинниками.

Джерело: ТСН.ua

Хіти тижня. $3 млрд від "Газпрому": Озвучено тривожний для України прогноз (відео)

неділя, 19 січень 2020, 21:00

Україна проїсть 3 млрд доларів, отримані від російського "Газпрому" в результаті судової тяжби в Стокгольмському арбітражі. Про це в ефірі ObozTV заявив експерт з енергетичних питань Іван Надєїн, коментуючи рішення Кабінету міністрів знизити тарифи на ...

"Заклинання" Кабміну не діють: Аналітики прогнозують подальше зростання курсу долара щодо гривні

неділя, 19 січень 2020, 19:35

"Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 24,5 грн, а готівковий долар у банках може торгуватися близько 24,3/24,6 грн", - сказав він. . Як зазначив аналітик, зростання курсу долара на міжбанку прискорилося в п'ятницю після заяви прем...