Україна вироблятиме ядерне паливо для своїх атомних енергоблоків, а згодом і для експорту, зокрема в європейські країни. Про це заявила пресслужба Міністерства енергетики.
"На жаль, багато європейських країн залишаються залежними від російських ядерних технологій.
Водночас Україна, відмовившись від російського ядерного палива, перевела свої атомні енергоблоки на ядерне паливо американського виробника Westinghouse.
Здійснити такий перехід також виявили бажання Чехія, Словаччина, Фінляндія, Болгарія. І в перспективі Україна може стати постачальником ядерного палива для цих країн", - заявив міністр енергетики Герман Галущенко.
"Україна є світовим лідером у галузі атомної енергетики.
І сьогодні наші фахівці-ядерники спільно з американськими партнерами працюють над тим, щоб витіснити Росію зі світового ринку ядерних технологій".
У відомстві зазначають, що в Європі працюють 17 блоків ВВЕР-440, які поки що не мають альтернативи російському паливу. Україна своєю чергою вже розпочала виробництво складових частин паливних блоків ВВЕР-1000, а згодом почне виробництво палива і для блоків ВВЕР-440.
Проєкт реалізується НАЕК "Енергоатом" у рамках співпраці з американською компанією Westinghouse
За словами міністра, на виробничій лінії українського підприємства вироблятимуться тепловидільні збірки ядерних реакторів атомних електростанцій.
У 2023 році планується завершити ліцензування і вийти на промислове виробництво хвостовиків, а 2024 року – на промислове виробництво голівок для паливних касет.
Зазначені компоненти будуть використовуватись для виробництва ядерного палива для потреб "Енергоатома" на підприємстві Westinghouse у місті Вестерос у Швеції.
Президент НАЕК "Енергоатом" Петро Котін додав, що за планом на створення власної лінії з виробництва ядерного палива Енергоатом планує вийти за три роки.
У Росії закривають проєкт зі створення нового літака "Байкал", який мав замінити радянський "кукурузник" Ан-2. Як пише The Moscow Times, робота над новинкою зайшла в глухий кут. Про це заявив повпред президента РФ у Далекосхідному федеральному окрузі Ю...
Український ринок овочів фіксує чітку тенденцію до зниження цін на ранню білокачанну капусту. Про це повідомили аналітики проєкту EastFruit, передають Патріоти України. Овоч нового врожаю зараз продають за 30-40 грн/кг ($0,72-0,96/кг), що на 37% дешевш...