Україні погрожують скасуванням безвізу з Євросоюзом: Експерт розкрив сценарій для заробітчан

У разі припинення дії безвізвого режиму України та Євросоюзу кількість трудових мігрантів у Європі може незначно скоротитися. Деякі заробітчани можуть повернутися додому. Однак низка країн Європи, серед яких Польща, Чехія, Словаччина, Латвія, Литва, Естонія і частково Німеччина, вже серйозно залежать від прибувших на заробітки українців, передають Патріоти України.

Вони видаватимуть більше робочих віз і запрошуватимуть українців на роботу. Тому можливе скасування безвізу серйозно не позначиться на заробітчанах. Про це заявив віцепрезидент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Микола Александров.

У ефірі телеканалу Україна 24 він розповів про те, що дійсно є випадки, коли люди під виглядом туристів приїжджають на заробітки до Німеччини, а пізніше подають документи для отримання посвідки на проживання. Але серед заробітчан таких людей дуже мало. Проблема полягає у тому, що Україна – це велика країна, тому до Євросоюзу, порівняно з Грузією, Молдовою та іншими державами, може в'їжджати багато українців.

"Звичайно, є якийсь відсоток людей, які приїжджають до Німеччини нібито туристами і шукають там нелегальну роботу і працюють там, а потім подаються на посвідку на проживання. Але серед трудових мігрантів це дуже невеликий відсоток. Проблема в тому, що Україна досить велика країна в порівнянні з Грузією, Молдовою та іншими країнами, на які скаржаться. У нас багато громадян, і вони можуть у великій кількості заїжджати до Євросоюзу. У кількісному співвідношенні українці можуть переважати. Населення Грузії десь 5 млн, наприклад", - зазначив Александров.

За його словами, якщо безвізовий режим України з країнами ЄС все ж таки скасують, то кількість мігрантів трохи скоротиться. Деякі з них можуть повернутися додому. Однак країни Східної Європи і Німеччина вже залежні від українських трудових мігрантів, тому вони у такому випадку видаватимуть ще більше робочих віз для українців. Отже, можливе скасування безвізу на трудовій міграції серйозно не позначиться.

"У такому випадку кількість трудових мігрантів дещо скоротиться. Це зіграє, можливо, на руку нашому уряду, який вже два роки обіцяє, що поверне заробітчан додому. Можливо, так вони частково і повернуться. Але багато країн Європи - Польща, Чехія, Словаччина, країни Балтії, частково Німеччина, — вже досить серйозно залежать від українських трудових мігрантів. Вони даватимуть більше робочих віз і все одно запрошуватимуть українців на роботу. І українці із задоволенням їхатимуть, тому що їм вигідно. На трудовій міграції це сильно не позначиться. Позначиться на туристичному потоці, підуть лоукостери і так далі. А на роботу дорожче їздити не стане", - підкреслив Микола Александров.

Долар чи євро? Українцям розповіли, у якій валюті краще тримати гроші: Ось що відбувається на ринку

понеділок, 24 лютий 2025, 16:50

В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...

Це був би потужний сигнал: Президент Литви пропонує вступ України в ЄС 1 січня 2030 року

понеділок, 24 лютий 2025, 12:50

Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...